Екологічний стан річки Стрижень
22 серпня на нараді під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича представники екологічних служб області розглянули питання щодо екологічного стану річки Стрижень.

За інформацією Державної екологічної інспекції у Чернігівській області в ході обстеження русла річки фактів масової загибелі водних живих організмів не зафіксовано. При візуальному обстеженні встановлено, що вода в річці підвищеної кольоровості, має незначний сторонній запах. Через зниження рівня кисню та значного замулення води риба плавала у верхньому шарі річкової води.
За результатами інструментально-лабораторного контролю проб води, відібраних 21 та 22 серпня спеціалістами Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, виявлено зниження вмісту розчиненого кисню, нижче критичного рівня поблизу вулиць Алексєєва та Київська, проспекту Перемоги та біля Червоного мосту. Також встановлено перевищення вмісту азоту амонійного в 2-3 рази в створах біля вулиць Алексєєва і Київська та незначне збільшення вмісту органічних речовин за хімічним споживанням кисню (ХСК) у порівнянні з гранично допустимими концентраціями для водойм рибогосподарського призначення.
Причинами незадовільного стану річки Стрижень є:
- надходження без очищення зливових вод зі значної частини міста Чернігова (24 зливовипуски);
- накопичення 1-1,5 метрового шару забрудненого мулу по руслу, що призводить до погіршення якісного складу води у межах міста;
- значне захаращення берегів та водного дзеркала річки сміттям та господарсько-побутовими відходами.
Учасники наради вирішили тримати під контролем ситуацію на річці Стрижень та інформувати населення про будь-які зміни екологічного стану водойми.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).