Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 04:00:49

Екологічний стан річки Стрижень

23.08.2016   13:01

22 серпня на нараді під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича представники екологічних служб області розглянули питання щодо екологічного стану річки Стрижень.

За інформацією Державної екологічної інспекції у Чернігівській області в ході обстеження русла річки фактів масової загибелі водних живих організмів не зафіксовано. При візуальному обстеженні встановлено, що вода в річці підвищеної кольоровості, має незначний сторонній запах. Через зниження рівня кисню та значного замулення води риба плавала у верхньому шарі річкової води.

За результатами інструментально-лабораторного контролю проб води, відібраних 21 та 22 серпня спеціалістами Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, виявлено зниження вмісту розчиненого кисню, нижче критичного рівня поблизу вулиць Алексєєва та Київська, проспекту Перемоги та біля Червоного мосту. Також встановлено перевищення вмісту азоту амонійного в 2-3 рази в створах біля вулиць Алексєєва і Київська та незначне збільшення вмісту органічних речовин за хімічним споживанням кисню (ХСК) у порівнянні з гранично допустимими концентраціями для водойм рибогосподарського призначення.

Причинами незадовільного стану річки Стрижень є:
- надходження без очищення зливових вод зі значної частини міста Чернігова (24 зливовипуски);
- накопичення 1-1,5 метрового шару забрудненого мулу по руслу, що призводить до погіршення якісного складу води у межах міста;
- значне захаращення берегів та водного дзеркала річки сміттям та господарсько-побутовими відходами.

Учасники наради вирішили тримати під контролем ситуацію на річці Стрижень та інформувати населення про будь-які зміни екологічного стану водойми.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини