Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 04:04:34

Замість збору батьківських коштів - фінансування з бюджету

23.08.2016   10:01

Дитячі освітні заклади Чернігова "закрили" багато потреб.

-  Скільки коштів по місту у дитячих навчальних закладах збирається з батьків? – таке запитання Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко задав начальнику управління освіти Василю Білогурі на розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради. Нараду було присвячено темі підготовки дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року.

За інформацією, озвученою начальником управління, сукупно батьківськими комітетами в дитсадках і школах зараз збирається близько мільйона гривень.

-  Я хочу мати чіткі й об’єктивні цифри щодо цього. Але якщо ми виділяємо навчальним закладам з міського бюджету 2 млн на миючі засоби, то чи не можна додати ще 1 млн і припинити цю ганебну практику? – наголосив міський голова.

На сьогодні в Чернігові вже зроблено багато для того, щоби мінімізувати необхідність збирати кошти з батьків у навчальних закладах. У 2016 році в Чернігові вперше за роки незалежності для дитячих навчальних закладів з міського бюджету почали виділяти гроші на потреби, які раніше фінансувалися батьківським коштом. Сукупно на них виділено з міського бюджету 22,5 млн грн.

Зокрема, в дошкільних навчальних закладах міста Чернігова було частково замінено старе електрообладнання на харчоблоках на нове. На це з міського бюджету пішло 2 млн. 348 тис. грн. Придбано холодильне обладнання, електричні плити, машини для переробки овочів, електричні водонагрівачі тощо. Усе - на підставі клопотань від завідуючих дошкільних навчальних закладів. Частина обладнання вже завезена, решта надійде до кінця вересня.

Переоснащення триває: міською радою 11 серпня 2016 року було виділено ІІ половину коштів  на придбання  електрообладнання по дошкільним навчальним закладам на суму 1 млн 535,44 тис грн. Закупівля буде проводитись після узгодження з завідуючими заявок та розроблення технічних вимог до обладнання.

Вперше за останні роки з місцевого бюджету виділені кошти (2,5 млн. грн.) на придбання для навчальних закладів миючих, дезінфікуючих засобів, фарби, м'якого інвентарю, канцелярського приладдя, будівельних матеріалів. Враховувалися потреби кожного закладу окремо із розрахунком на кожну дитину.

У І півріччі 2016 року навчальні заклади міста Чернігова, а саме ЗНЗ № 3,10,12,14,16,17, 22, 24, 36 отрималилінолеум. Загальна сума закупівлі склала 185 тис 815,14 грн. (це 929,1 м2). Раніше багато років на закупівлю цього виду будівельного товару бюджетні кошти не виділялись. Керівникинавчальних закладів неодноразово звертались з клопотанням про заміну покриття, але вирішували це питання за рахунок батьків.

Одночасно за рахунок міського бюджету у закладах освіти станом на 16.08. 2016 р. виконано капітальних ремонтних робіт на 7 млн 278 тис 994 грн.

Всього буде виконано таких ремонтів на 13,8 млн грн.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини