Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 09:47:32

Щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції

09.08.2016   09:14Агенцiя

Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє, що проведення комплексу заходів з профілактики захворювань на ГКІ та попередження спалахів серед населення області триває.

З метою своєчасного реагування продовжується щотижневий моніторинг випадків захворювань та заходів, направлених на попередження ускладнень ситуації з ГКІ.

За період з 29.07 по 04.08.2016 року в області захворіло на гострі кишкові інфекції 72 особи, з них дітей - 42 (на минулому тижні 75 та 44 відповідно). По м. Чернігову захворіло 29 осіб, з них 14 дітей.

Під час проведення епідрозслідування, встановлено фактори, що могли сприяти захворюванням на ГКІ: у 15 випадках - молочні продукти (молоко, кисляк, сметана домашня), у 15 - м'ясні продукти, у 6 - яйця курячі домашні, у 1 - кондитерські вироби з порушенням умов зберігання, у 32 - інші продукти (в т.ч. у 20 випадках - фрукти/овочі, у 2 випадках - рибні продукти).

22.07-30.07.2016р.зареєстровано спалах ротавірусної інфекції серед дітей дошкільного навчального закладу №7 "Дзвіночок» в м.Ніжин. Всього в інфекційне відділення Ніжинської ЦМЛ госпіталізовано 7 хворих, перебіг захворювання середньої тяжкості. Лабораторно підтверджено наявність ротавірусної інфекції. Фахівцями ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» в межах своєї компетенції проведено протиепідемічні заходи в повному обсязі: епідобстеження вогнищ за місцем відвідування дошкільного закладу та проживання хворих; відібрано проби для проведення лабораторних досліджень; проведена заключна дезінфекція. Станом на 08.08.2016р. всі хворі проліковані та виписані. Основна причина спалаху - порушення санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом МОЗ від 24.03.2016р. №234).

Ситуація з кишкових інфекцій в області керована і знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові до лікарень передали продукти, які під час карантину не будуть спожиті в дитсадках

У Чернігові до лікарень передали продукти, які під час карантину не будуть спожиті в дитсадках 09:36

У Чернігові продукти харчування, які закупалися для дитсадків, але не використовуються у зв'язку з карантином, передають міським лікарням.

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів 09:01

З початку року на Чернігівщині зафіксовано 743 пожежі в природних екологічних системах на більш ніж 2,3 тисячі гектарів. Головні причини їх виникнення — бездумне випалювання сухої рослинності та необережне поводження громадян з вогнем під час відпочинку й проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:50

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 9 квітня до 8:00 10 квітня 2020 року.