Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 04:28:00

Андрій Дериземля розповів про роботу управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради

04.08.2016   08:24

Про роботу управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради розповів його начальник Андрій Дериземля на розширеній нараді, що відбулась 1 серпня під головуванням Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка.

Найголовнішими функціями та напрямками роботи відділу у справах сім’ї та молоді є залучення молоді міста до процесу розробки та реалізації молодіжної політики, активізація діяльності дитячих і молодіжних громадських організацій міста, проведення влітку заходів відпочинку та оздоровлення учнів ЗНЗ м. Чернігова, а також здійснення заходів із забезпечення відповідального батьківства, повноцінного виконання сім'ями міста своїх функцій та інші.

За словами Андрія Дериземлі, у м. Чернігові проживає понад 110 тис. молодих людей у віці 14–35 років, що складає третину населення міста та майже третину всієї молоді Чернігівської області. Крім того, в місті мешкає понад 70 тис. дітей та неповнолітніх віком до 18 років.

В місті зареєстровано понад 100 громадських організацій, робота яких направлена на реалізацію державної політики стосовно дітей та молоді.

З кожним роком збільшуються асигнування з міського бюджету на заходи щодо виконання державної політики з питань дітей та соціального захисту, з питань молоді, із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, з питань сім’ї. Фінансування діяльності управління з 2011 року збільшилося у 1,2 рази.

Як повідомив начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськради, керуючись світовими стандартами співпраці державних органів із недержавним сектором, відділом з 2004 р. проводиться конкурс проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей та молоді міста. За одинадцять років проведено 12 етапів конкурсу, на який було подано загалом 157 проектів.

У місті постійно проводяться і системно організовуються міські молодіжні заходи, серед яких: відкритий чемпіонат інтелектуальних ігор, змагання з футболу, волейболу, боулінгу серед представників молодіжних організацій та органів студентського самоврядування, традиційні заходи до Дня визволення міста, Міжнародного Дня студентів, «круглі столи», молодіжна міська акція «Молодіжний маскарад», семінари на різні теми, тощо.

До Новорічних та Різдвяних свят проводиться «Ялинка міського голови» для дітей незахищених категорій. Традиційно до Дня захисту дітей проводиться захід «Чернігів – територія радості». У рамках святкування Дня молоді в місті проводились: міжнародний фестиваль молодіжного гумору «Хрущ live», фестиваль «На всю котушку!», відновлено фестиваль громадських організацій та фестиваль «Студреспубліка», КВН, табір молодіжного активу «Перехрестя».

Цього року вдесяте проведено Міжнародний табір молодіжного активу «Перехрестя», що збирає лідерів та активістів громадських організацій міста. Особливістю програми табору є те, що вона підготовлена співробітниками управління як авторська метода, яку втілюють безпосередньо самі спеціалісти. Сприяючи організації змістовного дозвілля молоді, дев’ятий рік проводиться Чернігівська міська Ліга КВН. На цей час Ліга має міжнародний статус.

Крім того, управління проводить роботу щодо соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, організовуються тренінги для спеціалістів медичної сфери, органів внутрішніх прав та працівників соціальної сфери з питань попередження насильства, активізується робота з ґендерних питань, шляхом проведення семінарів, «круглих» столів тощо. Також приділяється увага багатодітним сім’ям.

Станом на липень 2016 року на обліку в управлінні зареєстровано 1037 багатодітних сімей, в яких виховуються 3381 дітей. Оформлено 1379 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 3106 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї. Починаючи з 2006 року, станом на сьогодні 103 жінки удостоєні почесним званням «Мати-героїня».

Андрій Дериземля повідомив, що у Чернігові стабільно працює єдина мережа 21 підліткових клубів, об’єднаних в один Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання, в якому займаються понад 2000 вихованців. Метою діяльності Центру є всебічне сприяння соціальному становленню та розвитку дітей і молоді, яке сприяє розвитку та розкриттю задатків і талантів дітей, незалежно від соціального статусу й статків батьків, саме тому всі гуртки Центру – безкоштовні.

Щороку діє міська комісія з перевірок оздоровчих закладів щодо їх готовності до прийому дітей на літній відпочинок та оздоровлення. З міського бюджету на проведення оздоровчої кампанії в 2016 році виділено 3195,00 тис. грн. (на 370 тис . грн. більше, ніж у минулому році).

Сьогодні в місті проживають більше 25 тисяч дітей шкільного віку. У 2015 р. фактично оздоровлено 12 490 дітей (50%), а станом на 25 липня 2016 р. у місті забезпечено оздоровленням та відпочинком 9 150 дітей (36,5%), з них 3628 дітей пільгових категорій.

Першочергову перевагу на відпочинок та оздоровлення мають учні соціально уразливих категорій. Місцеву оздоровчу базу влітку цього року складають: Чернігівський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Зелений гай»; відділення дитячого оздоровлення санаторного типу «Дружба» Чернігівської міської лікарні № 1 Чернігівської міської ради; 34 пришкільні табори.

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.