Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 травня, 05:04:28

Чернігівцям розказали, як впливати на бюджет міста

04.08.2016   07:36Агенцiя

В центрі міста Чернігова в сквері ім. Попудренка пройшла акція «Впливай на бюджет свого міста», під час якої чернігівцям розказали, як формується бюджет міста та запропонували внести свої власні пропозиції до бюджету 2017 року.

Організатор акції виступив Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень.

Метою акції є підвищення поінформованості та привернення уваги мешканців Чернігова до проблем місцевих бюджетів, а також спонукання місцевої влади до підвищення прозорості бюджетного процесу та участі в ньому громадськості.

Під час акції представники Поліського фонду намагалися пояснити людям, що міський бюджет − це не щось абстрактне і далеке, а це кошти кожного мешканця міста, які вони сплачують в міську казну у вигляді податків і зборів. Відповідно, кожен чернігівець має право контролювати і знати, куди витрачаються його кошти. А для того, щоб контролювати бюджетні витрати, громадянське суспільство має бути зрілим і відповідальним, та має орієнтуватись в процесах формування бюджетів.

Саме цього й намагаються досягти представники 17 міст України, об'єднавшись у всеукраїнське громадянське партнерство «За прозорі місцеві бюджети».

Окрім цього, кожен має право не лише знати, як місцева влада розпоряджається нашими грошима, а й вносити свої пропозиції, на що кошти зі скарбниці краще виділити.

Під час акції окрім інформаційно-просвітницької кампанії, мешканцям міста було запропоновано заповнити анкети з визначенням пріоритетів для виділення коштів міського бюджету. 

Аналізуючи отримані пропозиції, можна дійти висновку, що населення хоче щоб їхні кошти були потрачені на поліпшення умов життя, а саме на: ремонти дахів, ремонти доріг, ремонти багатоповерхових будинків. А ще мешканців хвилює транспортна сфера та поновлення тролейбусного парку, своєчасне прибирання сміття з урн в парках та в прибудинкових територіях, а також вирішення питання з безпритульними собаками.

Останні новини Чернігівщини

Діагноз COVID-19 підтвердився ще у 4-х жителів області

Діагноз COVID-19 підтвердився ще у 4-х жителів області 15:21

За даними щоденного моніторингу, 4 нові випадки іінфікування коронавірусом виявлено у жителів с. Старий Білоус Чернігівського району, міст Чернігова, Ніжина та Прилук.

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини 10:54

26 травня о 23:53 до Служби порятунку "101" у Прилуцькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с.Онищенків, що за 12 км від райцентру.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:45

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.