Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 02:03:41

Завдяки втручанню прокурора збільшуються надходження за використання сільськогосподарських земель

02.08.2016   07:42Агенцiя

Органами прокуратури області забезпечується своєчасне та оперативне реагування та проблемні питання, пов’язані з використанням земель сільськогосподарського призначення.

Встановлено непоодинокі випадки, коли суб’єкти господарювання  використовують значні площі сільськогосподарських угідь для ведення товарного сільськогосподарського виробництва,  не вносячи відповідних змін до договорів у частині приведення розміру орендної плати до вимог законодавства.

На усунення порушень прокурори звертаються до суду з вимогою зобов’язати землекористувачів внести відповідні зміни в договори оренди. Нерідко, усвідомлюючи обґрунтованість позовних вимог прокурора, суб’єкти господарювання самостійно, до винесення судом рішення, укладають такі додаткові угоди про збільшення орендної плати.

Так, 19.07.2016 господарським судом Чернігівської області завершено розгляд позову прокурора в інтересах ГУ Держгеокадастру в області до одного з приватних підприємств, що використовувало земельну ділянку площею 24 га на території Ічнянського району та згідно договору оренди мало сплачувати орендну плату в розмірі лише 1,5% від нормативної грошової оцінки.

Проте, зваживши аргументи прокурора, ще до винесення судом рішення відповідач самостійно уклав додаткову угоду з розпорядником земель, внаслідок чого розмір орендної плати збільшено майже втричі (до 4%).
         
Варто зазначити,  що у поточному році судами вже розглянуто більше 10 позовів прокурорів вказаної категорії. 

Робота на цьому напрямі триває. 

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою 20:06

Співробітники Чернігівського райуправління поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю викрили 34-річного мешканця Чернігова, який розповсюджував наркотики шляхом «закладок».

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення 19:59

Господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокуратури, заявлений в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу 19:48

Все більше клієнтів команди постачальників ТВІЙ ГАЗЗБУТ, до якої входить ТОВ «Чернігівгаз Збут», користується можливістю сплачувати за електричну енергію та її розподіл через постачальника.

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні 19:44

Нова пошта розпочинає проєкт реновації відділень по всій Україні, як поштових, так і вантажних, щоб надати можливість українському бізнесу працювати під час війни та підвищити комфорт для своїх клієнтів.

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців...

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців... 19:40

Ще 361 особу залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 653 -скеровано на професійне навчання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини