Поліція протягом неділі та понеділка охороняла гранати, виявлені біля залізничного мосту
31 липня до чергової частини Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області надійшло повідомлення, що під час планової перевірки залізничних шляхів було виявлено два вибухонебезпечні предмети.
На місце події терміново була направлена слідчо-оперативна група в повному складі. Прибувши на місце, поліцейські встановили, що під час планової перевірки залізничних шляхів монтером колії біля бетонного залізничного мосту на перегоні «Галка – Прилуки» в селищі Мала Дівиця Прилуцького району було знайдено два предмети, схожі на артилерійські снаряди.
Для ідентифікації знахідок на місце події прибули рятувальники. Фахівці встановили, що дані предмети є бойовими осколочними ручними гранатами РГД-33 часів Другої світової війни. Боєприпаси зазнали значної корозії через тривале перебування в грунті.
Аби уберегти місцевих жителів від потенційної небезпеки, поліція відгородила місце знахідки та взяла ділянку під цілодобову охорону. Наразі гранати ліквідовані саперами 8 учбового центру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури. Рух залізничного транспорту не припинявся.
Користуючись нагодою, поліція закликає громадян у разі виявлення боєприпасів або підозрілих пакетів, коробок чи сумок, залишених в громадських місцях, транспорті або біля об'єктів життєзабезпечення, негайно телефонувати на «102».
Правоохоронці також нагадують, що згідно з частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, та карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.
Частина 3 даної статті передбачає звільнення від кримінальної відповідальності, якщо особа добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.
Останні новини Чернігівщини
Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22
Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.
156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19
Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.
На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01
До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40
Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.
Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37
1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.