Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 18:48:04

Профілактика соціального сирітства — справа і влади, і громади

22.07.2016   08:04Агенцiя

На початок липня кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області становила 2118 осіб. При цьому біологічними сиротами є трохи більше 26%.

Питання належного піклування про згадану соціальну категорію завжди на порядку денному обласної влади. На засіданні профільної координаційної ради, за головування заступника голови облдержадміністрації — керівника апарату ОДА Наталії Романової, говорили не лише про методи захисту дітей у складних життєвих обставинах, а й про профілактику сирітства загалом.

Пропозиції від керівників відповідних служб заслухали в онлайн-режимі і представники районів.

Варто зауважити, що наразі дитячі інтернатні заклади прагнуть реформувати у будинки сімейного типу.

— Ми маємо створювати усі необхідні умови для повноцінного розвитку дітей. Виховання в закладах закритого типу давно не є актуальним, — зауважила Наталія Романова. — Втім, поки такі заклади існують — вони мають бути комфортними, і побутово, і морально. Важливо для керівників відповідних структур і не розділяти установи за підпорядкування. Незалежно від того, міський цей заклад, районний чи обласний — підтримка має бути посильною та постійною.

Серед пропозицій — удосконалити систему контролю за дозвіллям дітей, які у вихідні дні залишають інтернати та перебувають з батьками.

Ще одним меседжем заходу стало — працювати на випередження. Тобто і громада, і тим паче управлінці, мають уважніше ставитися до родин, у яких можливі складні життєві обставини. Для цього, як зазначила директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот, стараються, де можливо, зберегти максимальну кількість ставок соціальних працівників.

Акцентували і на головних аспектах роботи з родинами та дітьми із зони АТО.

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини