Чернігівська міська рада запрошує громадськість до обговорення подальшої долі демонтованих барельєфів
18 липня у Чернігові дві стели комплексу на Болдиній горі (Меморіального комплексу Слави воїнів, партизанів та підпільників та могили невідомого солдата, розташованих по вул. Толстого) у відповідності до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» демонтовані – як такі, що прославляють історичні періоди Жовтневого перевороту та наступної за цим окупації України радянським режимом.
Після демонтажу стели перевезені на відповідальне зберігання до КП «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» міської ради. Зберігач визначений рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 16.06.2016 року № 243 щодо демонтажу пам’ятників, стел та меморіальних дошок.
Демонтаж барельєфів відбувся без ексцесів – завдяки спільному компромісному рішенню, прийнятому в результаті обговорення цього питання всіма зацікавленими сторонами. Як вже повідомлялося раніше, таке обговорення відбулося 4 липня на черговому засіданні комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища Чернігова.
Комісія запропонувала також періоди історії України, які потрібно увіковічити на місці демонтованих зображень. А саме - періоди доби козаччини та національно-визвольних змагань за незалежність України.
Разом з тим, враховуючи резонансність питання та його актуальність для багатьох чернігівців, міська рада пропонує всім бажаючим надати свої пропозиції стосовно того, якою має бути подальша доля демонтованих барельєфів і що має з’явитися на їх місці. Пропозиції можна надсилати на електронну адресу прес-служби Чернігівської міської ради pressa@chernigiv-rada.gov.ua.
Всі пропозиції будуть враховані та обговорені на засіданні Громадської ради при Чернігівському міському голові.
Останні новини Чернігівщини
Якими мають бути ветеранські осередки у громадах: у Чернігові стартувала дизайн-сесія «Простори, що об’єднують» 14:50
Ветеранські простори мають бути інклюзивними осередками гідності, доступності та взаємодії в громадах. Це ключова тема дводенної дизайн-сесії, яка сьогодні стартувала у Чернігові, – «Простори, що об’єднують: універсальний дизайн для ветеранських просторів і громад».
Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності 14:45
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Херсон у добровільному зайнятті посади у незаконному правоохоронному органі. Йому інкримінують колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
«Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень 14:40
Чернігівщина одна з перших серед областей України долучилася до «Армії відновлення». Це урядовий проєкт щодо організації суспільно корисних робіт, завдяки якому українці мають змогу своєю працею підтримати країну в період воєнного стану.
Соціальні послуги в громаді: доступ, надавачі, вартість 14:37
Кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли звертався по підтримку чи допомогу до батьків або друзів, але інколи такої підтримки недостатньо.
Україна тріумфує на чемпіонаті світу з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору! 14:36
3 09 до 15 листопада в Анталії (Туреччина) відбувся чемпіонат світу з футзалу серед осіб з порушеннями зору.