Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 червня, 11:27:32

Рибалкам на замітку : літня заборона на лов раків

18.07.2016   09:29Агенцiя

Чернігіврибоохорона нагадує: з 1 серпня до 15 вересня включно (в період другої линьки) забороняється всякий лов раків у водоймах Чернігівщини.

Як прокоментувала головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернігівській області Валентина Бойправ: «У всі періоди життя раки або линяють, або готуються до чергового линяння. Воно пов’язане з ростом цих тварин і полягає в скиданні твердих покровів. Про наближення линьки можна здогадатися з матового відтінку панцира, його боки при цьому легко продавлюються пальцями.
    
Сама линька відбувається в норах, під корчами, між стеблами підводних рослин, переважно в ночі.
     
Линька триває, як правило, кілька хвилин, але іноді цілу добу. Доти, поки новий панцир не затвердіє, рак росте. Це триває 1-1,5 місяця. Ось саме в цей період і забороняється ловити раків».

Нагадуємо, що за порушення правил рибальства настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 грн. до 170 грн., за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову) - від 340 грн. до 680 грн.
А також, за кожен екземпляр, виловлених раків в період заборони, прийдеться сплатити нанесені збитки у розмірі 25,5 грн.

Велике прохання до громадян не нехтувати даною забороною, адже відновити запаси раків у водоймах набагато важче, ніж зберегти.

Останні новини Чернігівщини

Нічна атака на Чернігівщину: пошкоджено відбудований ліцей та цивільну інфраструктуру

Нічна атака на Чернігівщину: пошкоджено відбудований ліцей та цивільну інфраструктуру 09:48

Цієї ночі ворог масовано атакував селище Михайло-Коцюбинське – 4 вибухи.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:39

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Обирати майбутнє свідомо: у Чернігові відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи 09:03

У Чернігові 11 червня відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи у Чернігівській міській територіальній громаді. Захід об’єднав усіх учасників профорієнтаційного процесу міста: представників освітянської спільноти, учнів та учениць, місцевого бізнесу, партнерських організацій і влади.

12 червня: цей день в Україні і світі

12 червня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1568 Російська агресія - Day 1568 Russian aggression

Поліція Ніжина затримала причетного до хуліганства у громадському транспорті 17:08

Поліцейські Ніжинського районного управління поліції затримали чоловіка, який зайшов до маршрутного автобуса з предметом, схожим на гранату, та демонстрував її пасажирам.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини