Про економіку в регіоні тепер писатимуть якісніше
Одинадцять медійників області сьогодні отримали сертифікати, що підтверджують їх участь в освітньому проекті з економічним спрямуванням «Медійний поступ».
Проект у 2015–2016 роках реалізовувала громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ» спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА та за підтримки компанії «Бритіш Американ Тобакко Україна».
За десять навчальних та практичних занять група медійників поглибила свої знання з економічної тематики.
Разом з тим, учасники торкнулися і більш загальних тем — таких як фактчекінг, розпізнавання маніпуляцій, ефективне використання нових медіа та правове регулювання журналістської діяльності.
Як зауважив начальник відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю та координатор проекту Валерій Сорокін, тренерами стала ціла плеяда відомих українських журналістів та медіаекспертів. Зокрема відомий журналіст Валерій Калниш, головний юрисконсульт Національної спілки журналістів України Тетяна Котюжинська, голова Комітету економістів України Андрій Новак, редактор платформи «Євромайдан преса» Аля Шандра та інші експерти.
Значимість названого проекту підкреслила і заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова:
— Мова економіки складна. Втім, саме економіка і є підґрунтям держави. Люди, повинні розуміти усі ці процеси, а хто, як не журналісти, мають донести таку інформацію достовірно та доступно.
Можу впевнено сказати, що проект реалізовано на вимогу часу і щиро сподіваюся, що результати не змусять на себе довго чекати. Такі заходи є прикладом самоосвіти людини, а це — ще один крок до європейськості.
Ділилися своїми враженнями щодо проекту і Юрій Рилач та Петро Бондаренко — представники компанії «Бритіш Американ Тобакко Україна», Андрій Подорван — директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, Олександр Назаренко — голова ГО «Асоціація регіональних ЗМІ».
Самі ж учасники наголошували на необхідності проведення такого навчання і надалі.
Цікавим фактом є і те, що мотиваційні внески, які збиралися на початку проекту, передано на благодійність. Зокрема, кошти отримає Ірина Коношевич, яка бореться з онкологічним захворюванням.
Варто зауважити, що це вже не перша успішна навчальна програма для журналістів області, яка реалізується представниками влади, бізнесу та громадськості. У 2014 році так само була організована «Школа молодого журналіста», для тих, хто тільки хоче спробувати себе у ролі «акули пера». Результат — більшість з них наразі працюють у ЗМІ.
Останні новини Чернігівщини
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.
Поліція Чернігівщини інформує про альтернативні способи звернення громадян по допомогу через мобільні застосунки 13:17
Через блекаути громадяни не завжди мають можливість зателефонувати на спецлінію 102 чи до інших екстрених служб. У таких випадках поліцейські Чернігівщини інформують про альтернативні канали зв’язку, зокрема мобільні застосунки «112 Ukraine», «Крила», які дають змогу швидко повідомити про подію та отримати допомогу.
Понад 1 млн гектарів ярих культур: підсумки весняної посівної на Чернігівщині 12:46
Аграрії Чернігівської області завершили весняну посівну кампанію 2026 року. Попри виклики воєнного часу та мінливі погодні умови окремих періодів весни, сільськогосподарські підприємства регіону виконали запланований комплекс польових робіт.
На Прилуччині поліцейські затримали водія, який скоїв смертельну ДТП 11:45
Слідчі слідчого управління обласної поліції затримали водія легкового автомобіля, який скоїв дорожньо-транспортну пригоду у Парафіївській громаді. Внаслідок аварії загинула пасажирка транспортного засобу.