Будівля Чернігівського шкірвендиспансеру вже понад 5 років приймає пацієнтів у аварійному стані
Будівля Чернігівського шкірвендиспансеру вже понад 5 років приймає пацієнтів у аварійному стані. Таким його визнали навіть на офіційному рівні. Втім, замість реконструкції диспансеру – стаціонар вирішили взагалі закрити. А до найближчої лікарні пацієнти тепер їздять у Прилуки чи Ніжин. Подробиці – у матеріалі Наталії Тягнирядно.

Віталій Силенок мешкає у селищі Козелець, що на Чернігівщині. Уже протягом 10 років чоловік регулярно долає 70 кілометрів, щоби дістатися диспансеру в обласному центрі, де він лікує псоріаз. Зізнається, якщо стаціонар закриють, йому доведеться долати до найближчої лікарні значно більші відстані.
Віталій Силенок, пацієнт: “Їздити у Прилуки та Ніжин ніхто не буде+44:24 Тут і лабораторія. І якщо, які аналізи треба зробити роблять на місці. І тут і обласна лікарня, в разі яких ускладнень. А що я буду робити. Я не знаю 44:43 буду самолікуванням займатися”.
Таких пацієнтів у Чернігівському шкірвендиспансері майже 60. І чи не кожен запевняє, побоюється разом із лікарнею втратити і перевірених медиків.
Олександр Титов, пацієнт: “Я больше переживаю, что там не будет таких специалистов. Сюда ж не только с псориазом приходят. Тут поступают люди с такими екземамим. Ноги гниют. И их вылечивают”.
Будівлю лікарні офіційно визнали аварійною ще 10 років тому. Розробили план реконструкції, підписали наказ про початок її фінансування. Втім, у березні цього року вирішили замість ремонту стаціонару, реорганізувати його у звичайну амбулаторію.
Володимир Максимонько, головний лікар обласного шкірно-венерологічного диспансеру: “Стоїть питання тимчасово закрити відділення, а пацієнтів, які до нас звертатимуться направляти пацієнтів в Прилуки та Ніжин. В ніжині лабораторія примітивна а в прилуках лабораторії нема”.
Чиновники із закидами лікарів не погоджуються. Кажуть, закриття стаціонару виправдане. Адже залишається амбулаторія, в якій пацієнти зможуть отримати кваліфіковану консультацію
Галина Василькова, начальник обласного управліня охорони здоров’я: “Якщо людина потребує стаціонарного лікування, приходить в поліклініку вона отримує тут обстеження, консультацію їй розписують лікування і направляють до дому. Лікуватися амбулаторно. Так роблять всюди. І не треба вкладати в ліжка”.
Працівники шкірвендиспансеру переконують, стаціонар знищують цілеспрямовано. Мовляв, два роки Кабмін виділяв кошти на оновлення матеріально-технічної бази установи, але жодної копійки до диспансеру так і не дійшло.
Наталя Тягнирядно, Андрій Чередняк, Чернігів, “5 канал”
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.