Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 вересня, 15:06:34

Політичний галас не завадив міськраді розглянути скандальні земельні питання

06.07.2016   07:14Агенцiя

Остання сесія Чернігівської міської ради, що припала на активний передвиборчий період, мала всі шанси бути зірваною, через бажання кандидатів попіаритись. Втім, вдосталь наговорившись, кандидати зі своїми свитами залу покинули, а депутати прийнялись до своєї звичної справи, серед якої і розподіл чернігівської землі.

Найбільш резонансні питання сесії були підняті під час експертного обговорення, що пройшло в Громадському прес-центрі "Ініціатива".

На думку голови освітнього центру "Ініціатива" Павла Пущенка, сесія була достатньо заполітизована через внесення звернень до Генеральної прокуратури та зниження тарифів.

"Питання в тому, чи є ці звернення ефективними, чи буде мати це якийсь ефект? Оскільки очевидно, що міська рада не приймає такі рішення, і варто було б можливо говорити про зниження тарифів на послуги ЖКГ, це саме компетенція міськради, але про це ніхто не говорить чомусь." – зазначив Павло Пущенко.
 
Другим прикладом "гри на публіку" Павло Пущенко називає звернення до генпрокуратури щодо підкупу виборців. В першому варіанті цього звернення фігурувало прізвище Максима Микитася, втім після доопрацювання, воно зникло і в результаті звернення не мало конкретних даних.

Більш "практичними" питаннями, на думку голови "Ініціативи", що розглядались на сесії, були питання: по ставці земельного податку, що було знято, і земельні рішення(виділення землі одному з кандидатів та виділення землі під МАФи).

Питання зменшення ставки земельного податку для підприємств, що мають великі земельні ділянки, депутат міськради Ірини Березинець, вважає правильним.

"Ці підприємці це ті люди, що зараз мають інтелект, вміння створювати нові робочі місця. І якщо в них зараз вивільняться кошти, вони відкриють новий бізнес, який створить нові робочі місця." – вважає Ірина Березинець.

Єдиним винятком, котрий підпадав би під дію цього проекту рішення, це були б підприємства "Чернігівгаз" та "Облтеплокомуненерго", які на думку депутата, навряд чи створять нові робочі місця.

Що стосується земельної ділянки, виділеної КП "Чернігівбудінвест", то на думку Ірини Березинець, вона б мала бути виставлена на земельний аукціон, рішення про запровадження яких було прийнято на минулій сесії.

У той же час всі експерти зійшлись на думці, що начальник земельного управління, відверто лукавив, говорячи, що земельні аукціони не стосуються комунальних підприємств. Згідно останніх змін і комунальні підприємства мають іти на аукціон.

Багато питань на сесії, зокрема і передача земельної ділянки під скандальним МАФом на зупинці 1-а міська лікарня, стосувались передачі земельних ділянок від КП "Дільниця з контролю за благоустроєм" до КП "Паркування та ринок".

"Як відомо серед пасажирів було багато скарг на цей МАФ, там же відбулась аварія. Були відповідні приписи Державтоінспекції. Втім, міська влада пішла на домовленості з інвестором і прибрали лише частину МАФу". – розповідає активіст Олександр Гашпар.

Щоб передати земельну ділянку під МАФом на баланс КП "Паркування та ринок" голосів у міській раді не вистачило, тож, як прогнозує Олександр Гашпар це рішення намагатимуться проштовхнути на наступній сесії.

У той же час частина депутатів виступила за демонтаж згаданої споруди. Згідно документів це є переносна споруда, то ж і питання стосовно демонтажу не мають виникати. Оскільки те, що інвестор закладав фундамент там де не мав права цього робити, це його особиста відповідальність.

Проміжні вибори на 206-ому виборчому окрузі не стали на заваді депутатам Чернігівської міської ради провести чергову сесію. Проте, рішення що приймає нова влада рідко відрізняються від тої лінії, яку провадило попереднє міське керівництво. Навіть змінивши риторику, у будинку на Магістратській працюють все ті ж схеми.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині створена перша охоронна зона 13:44

У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах.

Свідки ДТП, відгукніться! 13:23

У рамках розслідування смертельної дорожньо-транспортної пригоди в м. Мена Корюківського району поліція розшукує свідків та очевидців події.

Поліцейські Чернігівщини пройшли навчання та готові допомагати колегам за принципом «Рівний – Рівному» 13:22

Турбота про ментальне здоров`я – запорука успішної діяльності та щасливого життя. Проте бувають ситуації, коли власних ресурсів недостатньо і ми потребуємо допомоги.

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою "єВідновлення" 12:19

26 вересня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджено рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Як програму «Доступні ліки» наблизити до кожної громади – з головою НСЗУ на прессніданку в Чернігівській ОВА 12:04

У Чернігівській області цьогоріч виписано 300 тисяч електронних рецептів за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки». За погашеними рецептами аптеки (наразі в області 310 аптек-учасниць) вже отримали понад 22 млн грн від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини