Організація діяльності щодо захисту прав і свобод дітей є важливим напрямом діяльності органів прокуратури
З початку року до суду пред`явлено 29 позовів на суму майже 700 тис. грн., з яких розглянуто та задоволено 19 на суму 311 тис. грн., добровільно відшкодовано до бюджетів 214 тис. грн.
Значну увагу приділено захисту соціальних, житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
В інтересах 7 дітей цієї категорії до суду направлено позови про накладення заборони на відчуження батьками, яких позбавлено батьківських прав, житла, де діти проживали до надання статусу, а також про визнання права власності на будинки та земельні паї в порядку спадкування в разі смерті батьків. Загальна вартість спадкового майна, яке тривалий час опікунами та піклувальниками дітей не переоформлено за підопічними, становить понад 300 тис. грн.
Також у суді відстоюються інтереси випускників з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування на отримання одноразової грошової допомоги після закінчення навчального закладу.
Наразі в їх інтересах подано 12 позовів на суму майже 100 тис. грн. На даний час судами області задоволена половина таких позовів та чотирьом дітям згідно з рішенням суду ці кошти виплачено.
Всього з початку року ювенальними прокурорами забезпечено участь у 83 цивільних справах з питань захисту прав дітей.
Крім того, прокурорами виявлено порушення при використанні бюджетних коштів під час проведення ремонтних робіт закладів освіти. Відомості за вказаними фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, триває слідство.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression