І рушник вишиваний на добру службу
За українським народним звичаєм матері пов'язали своїх синів вишиваними рушниками-оберегами та дали батьківське напуття на гідну службу. А призовники поклали квіти до пам'ятника загиблим у Великій Вітчизняній війні та поклялися перед односельцями не зганьбити рідну землю. Так на Чернігівщині урочисто проводжали новобранців до лав Збройних Сил України.
До центру одного з населених пунктів Чернігівського району, села Киїнка, проводити хлопців прийшли школярі, ветерани, жителі.
Тамара Качан цього дня проводжала до війська наймолодшого з трьох своїх синів, Сергія. Армійська справа в їхній родині стала династією. В одній руці жінка тримає в руках рушника, в іншій портрет свого батька, якій боронив Вітчизну в роки Великої вітчизняної війни, а по її закінченню дослужився до полковника. Старший син Григорій теж пов'язав своє життя з армією, служив у танкових військах, зараз він майор запасу.
- Як мати, я звичайно хвилююсь за сина. Але в нашій родині всі чоловіки захищали Батьківщину, тож питання, йти до українського війська чи ні, для Сергія взагалі не стояло, - розповіла мати новобранця.
- Батько служив десантником, здійснив 440 стрибків, тож і я у військкоматі попросився саме у десант. Моє прохання задовольнили, і пообіцяли, що служитиму у 95-й аеромобільній бригаді, - із захопленням каже Сергій.
Інший новобранець, Віктор Ткаченко мріє стати офіцером. Але спочатку хоче випробувати себе на строковій службі.
- Йду служити до роти почесної варти президентського полку, а згодом планую поступати до вищого військового навчального закладу, - поділився він планами на майбутнє.
Чернігівській міський військовий комісар полковник Володимир Кравчук подякував батькам та селянам за виховання призовників.
- Вже другий рік, як ми відродили традицію святкових проводів юнаків по населених пунктах Чернігівського району. Якщо, ще кілька років тому ми казали, що відслужити має кожен, зараз наголошуємо - служити підуть найкращі, - розповів полковник Кравчук.
А в місцевій школі урочистості продовжилися концертом, якій підготували артисти Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України. Своїми виступами вони створили неймовірну радісну атмосферу. Під душевні пісні "Мальви" та "Служи мій сину, служи" матері призовників вже не стримували сліз.
Виступи артистів і солістів військово-музичного центру чередувалися демонстрацією відеороликів про сучасне українське військо. Учні молодших класів із захопленням слухали і дивилися та фіксували дійство на мобільні телефони.
Справжнє свято охопило все село. По закінченню концерту, ще довго не розходилися люди. Вони підходили до призовників, бажали доброї служби, гідно тримати марку рідного села.
Останні новини Чернігівщини
«Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника 11:54
Сьогодні, 9 грудня, у Чернігівській міській раді відбулася традиційна щотижнева загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка. Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради.
Чернігівщина лідирує за збором зернових та зернобобових культур 11:52
Станом на 4 грудня три області України вийшли у лідери за валовим збором зернових та зернобобових культур. Першість утримує Чернігівська область, впевнено випереджаючи Хмельниччину та Вінниччину.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:23
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
9 грудня: цей день в Україні і світі 08:48
День 1385 Російська агресія - Day 1385 Russian aggression
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.