Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 жовтня, 02:11:43

І рушник вишиваний на добру службу

17.04.2012   10:15

За українським народним звичаєм матері пов'язали своїх синів вишиваними рушниками-оберегами та дали батьківське напуття на гідну службу. А призовники поклали квіти до пам'ятника загиблим у Великій Вітчизняній війні та поклялися перед односельцями не зганьбити рідну землю. Так на Чернігівщині урочисто проводжали новобранців до лав Збройних Сил України.

До центру одного з населених пунктів Чернігівського району, села Киїнка, проводити хлопців прийшли школярі, ветерани, жителі.

Тамара Качан цього дня проводжала до війська наймолодшого з трьох своїх синів, Сергія. Армійська справа в їхній родині стала династією. В одній руці жінка тримає в руках рушника, в іншій портрет свого батька, якій боронив Вітчизну в роки Великої вітчизняної війни, а по її закінченню дослужився до полковника. Старший син Григорій теж пов'язав своє життя з армією, служив у танкових військах, зараз він майор запасу.
 
- Як мати, я звичайно хвилююсь за сина. Але в нашій родині всі чоловіки захищали Батьківщину, тож питання, йти до українського війська чи ні, для Сергія взагалі не стояло, - розповіла мати новобранця.  

- Батько служив десантником, здійснив 440 стрибків, тож і я у військкоматі попросився саме у десант. Моє прохання задовольнили, і пообіцяли, що служитиму у 95-й аеромобільній бригаді, - із захопленням каже Сергій.    

Інший новобранець, Віктор Ткаченко мріє стати офіцером. Але спочатку хоче випробувати себе на строковій службі.
- Йду служити до роти почесної варти президентського полку, а згодом планую поступати до вищого військового навчального закладу, - поділився він планами на майбутнє.

Чернігівській міський військовий комісар полковник Володимир Кравчук подякував батькам та селянам за виховання призовників.
- Вже другий рік, як ми відродили традицію святкових проводів юнаків по населених пунктах Чернігівського району. Якщо, ще кілька років тому ми казали, що відслужити має кожен, зараз наголошуємо - служити підуть найкращі, - розповів полковник Кравчук. 

А в місцевій школі урочистості продовжилися концертом, якій підготували артисти Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України. Своїми виступами вони створили неймовірну радісну атмосферу. Під душевні пісні "Мальви" та "Служи мій сину, служи" матері призовників вже не стримували сліз.

Виступи артистів і солістів військово-музичного центру чередувалися демонстрацією відеороликів про сучасне українське військо. Учні молодших класів із захопленням слухали і дивилися та фіксували дійство на мобільні телефони.

Справжнє свято охопило все село. По закінченню концерту, ще довго не розходилися люди. Вони підходили до призовників, бажали доброї служби, гідно тримати марку рідного села.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський поліцейський Олексій Христенок загинув під час оборони Чернігова

Чернігівський поліцейський Олексій Христенок загинув під час оборони Чернігова 22:46

Мужній захисник, професіонал, люблячий чоловік і батько – таким Олексій назавжди залишиться в пам’яті всіх, хто його знав.

Прокуратура підозрює чернігівця у підробці ПРЛ-тестів

Прокуратура підозрює чернігівця у підробці ПРЛ-тестів 22:36

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру місцевому жителю, 1975 року народження, у підробленні офіційних документів, які видаються чи посвідчуються підприємством, установою, організацією, і які надають права або звільняють від обов’язків, з метою використання їх іншими особами та збуті таких документів, вчинених повторно (ч.ч.1, 3 ст.358 КК України).

В Менській громаді діти та молодь опанували правила мінної безпеки

В Менській громаді діти та молодь опанували правила мінної безпеки 22:30

Понад 120 дітей та молоді Менської громади опанували правила мінної безпеки та підвищили свій рівень обізнаності щодо захисту від вибухових пристроїв.

Ніжинських дошкільнят навчали правилам безпеки життєдіяльності

Ніжинських дошкільнят навчали правилам безпеки життєдіяльності 22:24

У пошуках відповідей на питання: як працює плита, що буде якщо взяти до рук сірники, запальнички, чи можна брати незнайомі предмети, дітлахи наражають своє здоров'я та життя на небезпеку.

Аудитори виявили порушень на 1,7 млн грн 22:23

Чернігівські аудитори під час ревізії комунального закладу «Чернігівський фаховий музичний коледж ім. Л.М. Ревуцького» Чернігівської обласної ради виявили фінансових порушень на суму понад 1,7 млн грн

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини