Сергій Березенко: "Паліативна допомога - це важлива частина громадської охорони здоров'я"
Вона, він вважає, направлена на полегшення страждань хворого, збереження його людської гідності, виявлення його потреб і підтримка якості життя на її завершальному етапі. До завдань паліативної допомоги входить також надання підтримки сім'ї і близьким хворого. Цим проблемам приділяється недостатньо уваги в Європі, але вони по суті своїй торкаються кожного її жителя. Адже люди, що страждають різними важкими хронічними захворюваннями, часто мають одні і ті ж проблеми і потреби.

Активне обговорення шляхів вирішення даної проблеми відбулося 23 червня у Києві в профільному комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров'я проходить (засідання "круглого столу" на тему: "Сучасний стан надання паліативної допомоги дорослому населенню, міжнародний досвід та перспективи розвитку в Україні".
Цього ж дня за ініціативи народного депутата України Сергія Березенка, із залученням спеціалістів різних галузей у Чернігівській облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку паліативної допомоги дітям. В роботі круглого столу взяли участь: уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба, голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, його заступник Наталія Романова, представники обласного управління охорони здоров’я, медичних та реабілітаційних установ.
На початку зустрічі Валерій Куліч зазначив, що станом на початок року кількість дитячого населення у Чернігові складала 50723 дітей, в області – 165622. За шість останніх років в області померло 358 дітей віком від 1 до 18 років, з них третина – від невиліковних хронічних прогресуючих або онкологічних захворювань, а на сьогодні в Чернігівській області живуть понад 400 дітей із невиліковними повільно прогресуючими неврологічними і психічними захворюваннями.
Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба, під час доповіді, звернув увагу учасників круглого столу на необізнаності деяких працівників медичних установ, навіть їх керівників у питанні паліативної медицини і тим більше паліативної допомоги. Тому вирішення даного питання повинно проходити на рівні держави, і така ініціатива з боку місцевих громад є цьому підтвердженням. Адже отримання повноцінної допомоги у фінальний період життя повинно розглядатися як одне з основних прав людини.
Пропозицію представника Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я народного депутата Сергія Березенка висловила помічник-консультант народного депутата Леся Червінська: «Провести обласний перепис пацієнтів дитячого віку відповідно до міжнародного стандарту переліку станів, при яких надається паліативна допомога. Провести аналіз потреб у паліативній допомозі, керуючись методологією ЮНІСЕФ. Провести розрахунок потреб в опіоїдних анальгетиках паліативних пацієнтів дитячого віку відповідно до протоколів ВООЗ. Провести навчання лікарів загальної практики сімейної медицини, обласної дитячої лікарні та лікарів обласного спеціалізованого будинку дитини у місті Прилуки основам паліативної допомоги як дитячому, так і дорослому населенню».
Сам нардеп не зміг бути присутнім при обговоренні через форс-мажор – отриману напередодні тілесну травму.
Крім того, представники медичних закладів області: Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Прилуки); Чернігівського центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» (м. Чернігів); Обласної дитячої лікарні (м. Чернігів). Озвучили власне бачення стану та перспектив вирішення даної проблеми в Чернігівській області. І внесли певні зауваження до формування Стратегії розвитку паліативної допомоги дітям.
На завершення робочої зустрічі, Валерій Куліч виокремив конкретні завдання для подальшої роботи: забезпечення паліативної допомоги дітям, які потребують постійного висококваліфікованого медичного забезпечення на базі обласної дитячої лікарні, надання допомоги в інтернатних закладах і комплексна підтримка дітей, які мають стабільний стан здоров’я та їхніх родин на базі центру «Відродження».
Подякувавши всім учасникам та присутнім, головуючий оголоси про завершення засідання робочої групи за «круглим» столом.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.