Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 23:01:35

До уваги грибників, і не тільки їх…

25.06.2016   14:32Агенцiя

Літо 2016 року саме в розпалі. Кількість опадів та температурний режим сприяють швидкому росту та дозріванню дарів лісу. Жителі населених пунктів у прикордонній смузі та контрольованих прикордонних районах області, намагаючись використати сезон для заготівель та здачі заготівельникам грибів та ягід, потягнулися до лісу.

Але не зважаючи на те, що більшість збирачів – місцеві жителі і, як вважається, знають ліс, як свої п’ять пальців, все одно вони не застраховані від того аби заблукати.

Щорічно практично в усіх контрольованих прикордонних районах фіксуються випадки, коли громадяни, блукаючи по лісу, порушують державний кордон.

Хочемо звернути вашу увагу та нагадати всім любителям тихого полювання, та і взагалі всім збирачам дарів лісу, що за перетинання або спробу перетинання державного кордону поза пунктами пропуску через державний кордон України наступає адміністративна відповідальність передбачена статтею 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України», у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень, або виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративним арештом на строк до п'ятнадцяти діб.

Ті самі дії, вчинені групою осіб або особою повторно протягом року, передбачають накладення штрафу від 1700 до 3400 гривень, або виправні роботи на строк до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Громадянам потрібно також пам’ятати і про те, що за перебування у прикордонній смузі без паспортних документів, згідно статті 202 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду – виїзду», для порушників передбачено штраф від 119 до 170 гривень на громадян та від 170 до 340 гривень на посадових осіб.

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.