Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 червня, 19:56:51

Для лікування онкохворих дітей в обласній дитячій лікарні створено спеціальні умови

16.06.2016   10:03Агенцiя

Для дітей з онкогематологічними захворюваннями в обласній дитячій лікарні відтепер працюватиме спеціалізований гематологічний блок.

П’ять палат, із яких одна інтенсивної терапії, маніпуляційний кабінет, харчоблок, ігрова кімната – все задля покращення умов лікування таких діток. Адже онкогематологічні паталогії потребують проведення довготривалої високотоксичної терапії, в окремих випадках – від 6 місяців до 1 року. Препарати, які використовуються, знижують імунну систему, діти стають дуже чутливими до будь-якої інфекції. Тому потребують лікування у боксованих умовах, максимально комфортних та безпечних. Наразі в області 12 дітей борються з цими захворюваннями.

Тож перерізання стрічки гематологічного блоку, яке відбулося вчора, 15 червня, дає сподівання на досягнення позитивного ефекту від лікування.

– Відкриття такого блоку – надзвичайно важлива подія. Наразі в області складається непроста ситуація з дитячою онкологією – взнаки дається чорнобильська зона. Тож сьогодні ми говоримо про створення гарної медичної бази для лікування тяжкохворих дітей, – сказала заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Вона висловила велику вдячність благодійникам, які допомогли у відкритті спеціалізованого блоку, залучивши понад 100 тисяч гривень. Зазначила, що лише спільними зусиллями владних органів, представників бізнесу, небайдужих людей можна вирішувати найскладніші проблеми. Так, значну допомогу надали Міжнародний благодійний фонд імені Вадима Нестерчука, ПП «СТВ» та депутат обласної ради Сергій Сергієнко.

Також Наталія Романова відзначила важливу роль громадськості, яка постійно привертає увагу до проблеми онкохворих дітей. Вона також зазначила, що в області на найближчі роки відпрацьовано стратегію паліативної допомоги тяжкохворим дітям.

– Головне – полегшити страждання дітей, дати їх сім’ям надію на одужання, створити такі умови, щоб кожна дитина щоденно могла відчувати дитячі радощі, – така позиція заступника голови ОДА.

Головний лікар обласної дитячої лікарні Олександр Карета висловив обнадійливе переконання, що онкогематологія – це не вирок. Великий відсоток дітей одужує. А відкриття такого блоку значно покращить умови їх лікування. Крім того, медичний персонал закладу докладатиме зусиль у створенні такої атмосфери, в якій діти не відчуватимуть своєї ізольованості від звичайного життя.

Розділили радісну подію також начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, директор фонду імені Вадима Нестерчука Наталія Литвинова, лікарі, представники громадськості та ЗМІ та, звичайно, батьки маленьких пацієнтів.

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини