Перше успішне ОСББ у Прилуках
Давно бажаєте змінити умови власного життя у багатоповерховому будинку? У такому разі не варто сподіватися на допомогу ЖЕКу, бо Ваші бажання ризикують залишитися мріями на невизначений термін. Потрібно брати справу до своїх рук. Запитаєте, чи можливо власними зусиллями перетворити «стандартну багатоповерхівку» в «ідеальний будинок»? Цілком реально, якщо Ви, звісно, маєте велике бажання та жагу до змін.

Як Вам відомо, сьогодні є невирішеним питання про створення та функціонування у нашому місті найефективнішого механізму управління спільним майном у багатоквартирних будинках, яке здійснюється саме за допомогою об’єднання співвласників у ОСББ. Алгоритм створення таких об’єднань детально описано в Законі України «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків» від 29.11.2001. Важливими перевагами створення ОСББ є: власна управлінська структура, раціональне використання грошей на утримання будинку, заробіток на нежитлових приміщеннях (оренда), підвищення якості ремонтних робіт, економія на комунальних послугах (за рахунок встановлення лічильника), оперативне вирішення проблем будинку. Створення ОСББ не означає повну відмову від послуг ЖЕКу та перехід на самообслуговування. Лише за Вашим рішення ОСББ може: самостійно забезпечувати утримання й ремонт багатоквартирних будинків чи залишити будинок на обслуговуванні ЖЕКу.
Найпершим яскравим прикладом злагодженої роботи ОСББ у нашому місті є повне утеплення та фарбування 9-ти поверхового будинку по вулиці Вокзальній, 19. Таку багатомасштабну роботу було виконано саме завдяки ініціативності й бажання членів ОСББ, яке функціонує у цьому будинку ще з 1999 р. (17 років). Завдяки їх злагодженій роботі за ці роки було облаштовано новий дитячий майданчик та встановлено тепловий лічильник. У 2015 році ж вирішили вийти вже на зовсім інший рівень у створенні комфорту багатоповерхівки. Як розповідає замісник голови ОСББ цього будинку Підгорна Г.В. : «Дізнавшись про те, що у м. Прилуки вперше буде проведена програма «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду III» (тобто на ОСББ), ми були другими, коли подали на розгляд мікропроект оновлення нашого будинку. Серед запропонованих змін, які можна було обрати для поліпшення комфорту життя, ми вирішили приділити увагу енергозбереженню, адже це важливе питання не лише для нашого будинку, але й для всієї держави. Проект коштував 824613 гривень, з яких 285500 нам надали організації ЄС та ПРООН, 371084 гривні – прилуцька міська рада та 168047 гривень власники квартир нашого будинку. Таким чином, вартість утеплення будинку обійшлося по 5 тисяч із кожної трикімнатної квартири, замість 17, які б заплатила сім’я при самостійному утепленні лише своєї квартири. Результат, звісно, не змусив себе чекати, адже вже цієї зими значно зменшились витрати на газ.»
Отже, створювати ОСББ й разом приймати рішення щодо покращення умов власного життя, витрачати гроші саме на те, що потрібно Вашому будинку (утеплення, заміна вікон, ремонт під’їздів, створення дитячого майданчику), спільними зусиллями намагатися створити комфорт та зручність; чи жити далі, в надії на те, що ЖЕК почне працювати над покращенням умов Вашого життя – вирішувати лише Вам. Але якщо один 9-ти поверховий будинок зміг осилити, здавалося б, нездійсненну роботу, чи не є зрозумілою для Вас відповідь на запитання створювати ОСББ у своєму будинку, чи ні?
P.S. Замісник голови ОСББ будинку по вулиці Вокзальній, 19 Підгорна Г.В. з радістю допоможе кожному, у кого виникнуть питання про створення та функціонування ОСББ та поділитися власним досвідом.
http://priluki.city/novyny/pershe-uspishne-osbb-u-prilukah
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.