Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 05:11:00

Роботу про ОУН на Чернігівщині визнано найкращою

07.06.2016   09:44Агенцiя

У Києві відбулося нагородження фіналістів студентського конкурсу «Український визвольний рух 1920—1950-х років». Перше місце виборола робота Ірини Радченко про молодіжний осередок ОУН у селі Кінашівці на Чернігівщині.

У Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка відбувся семінар для студентів «Робота з архівними документами». Відкриття комуністичних архівів створило широке поле для нових досліджень історії країни та перегляду підходів до трактування тих чи тих подій. «Українців іноді звинувачують у тому, що ми нібито переписуємо власну історію. Але насправді ми її тільки починаємо писати, тому що досі надзвичайно важливий пласт джерел був захований в архівах радянських спецслужб, й історики не мали до них доступу. Я радий бачити молодих дослідників, які готові взятися до праці й розкривати таємниці, які десятиліттями ховав від нас тоталітарний режим», — наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Керівник управління УІНП Ігор Кулик прочитав студентам лекцію «У пошуках джерел. Як працювати з архівними матеріалами радянських спецслужб», в якій подав докладні маршрути, якими варто іти молодим науковцям, щоб дістатися найцінніших фондів з документами НК-НКВС-КДБ в Україні. Крім того, доповідач окреслив особливості та умови роботи в кожному з архівів, розповів про перспективи передачі архівів радянських спецслужб від українських силових структур до цивільного архіву при УІНП.

На семінарі також підбили підсумки конкурсу студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х—1950-х років» за минулий рік. Усього в конкурсі взяли участь 25 студентів із різних куточків України: Києва, Львова, Чернігова, Житомира, Кам’янця-Подільського, Кривого Рогу, Черкас, Одеси, Сум, Полтави, Запоріжжя, Рівного й Миколаєва. Тематика була різноманітною: колективізація і селянський рух опору, Голодомор, діяльність підпільних структур ОУН та боротьба з ними радянської влади на територіях Донецької, Одеської, Запорізької, Чернігівської, Хмельницької областей та в Західній Україні.

Перемогла Ірина Радченко із Чернігова з роботою «Молодіжний осередок ОУН у селі Кінашівці Борзнянського району Чернігівської області». Друге і третє місце посіли роботи Володимира Ярича із Кам’янця-Подільського «Молоді подільські борці за українську національну ідею» і Дмитра Кулінського із Житомира «Особливості проведення виборчої кампанії 1946 року в західних областях України».

Спостерігається приємна тенденція поширення географії учасників і переможців конкурсу на схід, що свідчить про інтерес до визвольної боротьби українського народу.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).