Зустріч з Почесним консулом Латвійської Республіки в м. Чернігові
Посадові особи місцевого самоврядування, що проходять навчання в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації, а також представники Центру європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, 2 червня мали нагоду відвідати Почесне консульство Латвійської Республіки в Чернігівській області та м. Чернігові й поспілкуватися з Почесним консулом Оленою Вишняковою.

«Латвія – маленька країна, населення в якій менше ніж в Києві. Але вона зробила великі кроки в своєму розвитку. Європейські країни-“cтарожили” підтримували Латвію на шляху до ЄС лише морально. Вона ж сьогодні намагається допомогти Україні більш конкретно», – наголосила пані Почесний посол.
Латвія однією з перших почала надавати допомогу Україні після початку війни на Сході. Наприклад, кризовий центр у м. Смілтене приймає на психологічну реабілітацію українських дітей, що постраждали внаслідок військових дій та втратили близьких людей. Почесне консульство бере участь у підготовці психологів для роботи у зоні бойових дій.
Під час зустрічі Олена Вишнякова зазначила, що діяльність Почесного консульства в Чернігові з самого початку носить практичний характер. Зокрема, в практичній площині налагоджено побратимські відносини між м. м. Черніговом та м. Огре. Так само знайдено латвійського побратима і для м. Ніжина. «Загалом, налагодження відносин у форматі «міста-побратими» в Україні є досить важкою справою» – підкреслила пані Почесний консул.
Насамкінець, Почесний Консул наголосила на важливості розвитку туристичної галузі м. Чернігова та привабливості Чернігівщини для потенційного відпочинку латвійців, а також розповіла про свої майбутні плани, серед яких запуск програми у сфері освіти у вересні поточного року. У Почесному консульстві проходитимуть безкоштовні вебінари. Викладачі провідних ВУЗів Латвійської республіки ділитимуться своїми знаннями в різних сферах освіти з усіма бажаючими.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.