Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 червня, 13:31:53

Відбувся круглий стіл "Реалії та перспективи пільг для чорнобильців"

26.05.2016   08:16Агенцiя

У заході взяли участь представники громадських організацій, що займаються даною проблематикою, представники місцевої влади та не байдужі, зацікавлені громадяни.

26 квітня 1986 року о 1-23-44 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

Вже 30 років відлуння тієї страшної дати ми спостерігаємо у наслідках для мешканців України. Та згадуємо тих, хто поклав свої життя у боротьбі з ядерною смертю і тих, хто стали жертвами цієї катастрофи.

Зустріч розпочала директор Територіального центру соціального обслуговування населення Деснянського району в місті Чернігові ради, пані Світлана. І зазначила, що на обліку у центрі заходиться 22 особи, зі статусом чорнобильця, які забезпечені найнеобхіднішими соціально-побутовими послугами. Але разом з тим, охопити весь масив потреб та клієнтів досить не просто. Адже кожна особа яка пов’язана із чорнобильською аварією має складні захворювання.

Голова Чернігівської міської громадської організації Союз інвалідів Чорнобиля Олександр Анищенко нагадав, що у 1991 році в Чернігівській області налічувалося біля 564 тисяч чорнобильців, а станом на 1 квітня 2016 року їх залишилось 6382 особи, з них у місті Чернігові 3802 ліквідатори, а в області 2534 людини.

Обговорення проблем даного напрямку проходить ще з 1991 року, але законодавча база його вирішення сформована на хвилі тодішнього популізму дещо ускладнює її реалізацію.

Так зокрема і по сьогоднішній день залишаються не вирішеними питання пільг, що стосуються: виділення житла для Чорнобильців (382 ліквідатори стоїть у черзі на житло із 1124 осіб); медичного забезпечення ліквідаторів та осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС (у Центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення виділяється на харчування 19,80 грн., а на ліки 32,50грн. на одного хворого); на сьогодні, через стільки років, додалась проблема безкоштовного перевезення у міському транспорті приватними перевізниками; не реалізованість законодавчої норми одноразових виплат ліквідаторам та компенсацій для сімей загинуваших від аварії на ЧАЕС; і самим загрозливим, що стосується пільг став зареєстрований закон під номером № 46/50, № 46,08, прийняття якого призведе до ліквідації всіх пільг для чорнобильців.

Заступник голови Національного фонду допомоги інвалідів Чорнобиля Романенко Віктор Феодосійович своїм виступом підтвердив озвучений перелік проблемних питань з якими сьогодні залишилися на одинці ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі від цієї катастрофи та наголосив на необхідності спільного вирішення озвучених проблем, закликаючи тим самим всіх активних та не байдужих об’єднуватися.
Запрошена до слова Ольховська Любов Іванівна, представник Членської благодійної організації «Любов і милосердя», додала до озвученого переліку проблем чорнобильців ще два питання: оздоровлення дітей та безкоштовні рецепти на ліки для чорнобильців.

Присутні на зустрічі представники громадських організацій запропонували, в рамках співпраці, всім чорнобильцям при необхідності і головне безкоштовно отримати оздоровчо-реабілітаційний інвентар.

По завершенню круглого столу було вирішено передати колективний лист-звернутися до Сергія Івановича Березенка з проханням очолити групу депутатів від Чернігівської області для того щоб на законодавчому рівні відстояти права чорнобильців Чернігівського регіону.

Подякувавши один одному гості та присутні висловили сподівання, що саме Сергій Іванович зможе об’єднати всіх заради вирішення озвучених проблем.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові розпочав роботу велопатруль

У Чернігові розпочав роботу велопатруль 12:56

Сьогодні вперше на вулиці міста виїхав справжній поліцейський велопатруль. Інспектори на двоколісних транспортних засобах вишикувались в сквері імені Богдана Хмельницького, де до них звернувся начальник управління патрульної поліції Андрій Думич.

У партії

У партії "Слуга Народу" призначили керівників обласних осередків. У Чернігівський - Павло Халімон 12:34

У політичній партії «Слуга Народу» призначили керівників обласних осередків у дев’яти регіонах України.

У росіянина на кордоні вилучили кортик

У росіянина на кордоні вилучили кортик 12:07

В міжнародному автомобільному пункті пропуску «Сеньківка» на виїзд з України оформлявся легковий автомобіль «Фіат». В якості пасажира в ньому слідував 50-річний громадянин Росії.

Заробітна плата в області. ДОВІДКА

Заробітна плата в області. ДОВІДКА 11:32

На підприємствах, в установах та організаціях Чернігівської області у квітні 2020 року було зайнято майже 173 тис. штатних працівників. На оплату їхньої праці спрямовано 1503 млн.грн. Номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника становила 8697 грн (в Україні – 10430 грн), що на 5,8% більше, ніж у квітні 2019 року.

Школярам – про філармонійний центр

Школярам – про філармонійний центр 11:27

Група школярів чернігівської школи «МудрАнгелики» - це вже хор? Виявляється, хор, якщо є буквально п’ять хвилин часу і досвідчений педагог.