Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 червня, 12:47:29

Забуттю не підлягає

16.05.2016   08:45Агенцiя

Сотні тисяч дорослих були вбиті та ув’язнені, тисячі дітей позбавлені родинного тепла і батьківської любові. Криваві «жорна» терору не шкодували нікого, масштабні розстріли охопили усі без винятку регіони та всі верстви населення.

Величезних людських втрат зазнала Україна внаслідок масштабних репресій 1937-1938-х років. Багато з них безіменно покояться у місцях розстрілу.

Пам'ять жертв політичних репресій, безжально закатованих радянським тоталітарним режимом, щорічно вшановують у третю неділю травня.

В Україні під час Великого терору було заарештовано понад 290 тисяч осіб. На Чернігівщині лише протягом 1937 року репресовано майже 9 тисяч.

Біля Пам’ятного знаку на території Халявинської сільської ради Чернігівського району зібралися представники влади та громадськості, зокрема перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, аби ще раз згадати трагічну сторінку історії українського народу.

За словами істориків, саме на цьому місці було розстріляно понад 4 тисячі людей. Детальніше з життєписами реабілітованих та їх вироками, почасти видуманими та безглуздими, можна було ознайомитися на тематичній виставці.

На знак пам’яті кожного закатованого зібрання засвітило лампадки. Заупокійну литію відправив настоятель Катерининської церкви отець Роман.

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини