Громадські активісти спіймали браконьєрів-лісорубів
5 травня, близько 6-ї ранку, активісти мережі «Вільні Люди» та підрозділу ГО «Самооборона Майдану» затримали шістьох лісорубів-браконьєрів та вантажівку. Разом з лісорубами було затримано й замовника.
Декілька днів тому, недалеко від Чернігова, біля с. Терехівка в урочищі Гетьманське браконьєри зрізали декілька дубів. Бійці «Самооборони» влаштували засідку, чекаючи доки зловмисники приїдуть і заберуть дубки, яких за попередніми підрахунками налічувалося близько 4-5 кубометрів.
І ось 5 травня, як тільки почало розвиднятися лісоруби прибули за дубцями, разом з ними приїхав і замовник та організатор цього злочину. В результаті злагодженої роботи лісорубів було затримано та передано до Чернігівського районного відділення поліції.
Вирубка дерев ризикує перетворити Чернігівщину на пустелю. Вирубують як лісосмуги, так і лісові ділянки. Більш-менш порядок з лісосмугами в Чернігівському районі, єдиному районі де їх передали на баланс КП «Чернігівоблагроліс».
Введений близько місяця мораторій на вирубку дерев в Чернігівській області не зупинив браконьєрство. Тож з ініціативи мережі «Вільні Люди» та депутатів Чернігівської обласної Ради незабаром має відбудеться «круглий стіл», де громадські активісти, представники влади, депутати різних рівнів спробують розібратися що ж потрібно робити, щоби не перетворити українське Полісся в Казахські степи.
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.