Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 18:31:33

Результати перших трьох місяців дії системи електронних петицій у Чернігові

27.04.2016   08:14Агенцiя

На офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради в розділі «Електронні петиції» оприлюднено 248 петицій, в яких жителі міста звертаються до міського голови Владислава Атрошенка з приводу наболілих питань. Більшість з них стосується питань благоустрою, житлово-комунального господарства та транспортної сфери.

На сьогоднішній день на розгляді у структурних підрозділах Чернігівської міської ради перебуває 15 електронних петицій. Серед порушених питань: підтримка обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива з 22 год. вечора до 08 год. ранку, скасування "талончиків" прийому до лікарів у всіх поліклініках міста, встановлення на зупинках інформації про щохвилинний розклад руху тролейбусів та автобусів, будівництво сміттєпереробного заводу тощо.

Найбільше голосів (307 з 250 необхідних) набрала петиція щодо розбудови туристичної інфраструктури міста, шляхом збереження літніх терас. Як зазначено в петиції, ініціативна група громадян просить міську раду не закривати літні тераси біля закладів громадського харчування. Це дозволить покращити туристичну інфраструктуру міста, збільшить його привабливість для іноземних туристів та гостей з інших регіонів України. Наразі відповідь на цю петицію готує КП «Дільниця з контролю за благоустроєм міста».

Всі розглянуті петиції обов’язково оприлюднюються на сайті міськради в розділі «Петиції з відповідями» (повний список відповідей знаходиться за посиланням http://e-dem.in.ua/chernihiv/petition/consider/all). На даний час вже опубліковано 39 відповідей. Найбільшу кількість підписів – 573, зібрали батьки дошкільнят міста Чернігова, які виступали проти підвищення вартості харчування в дитсадках.

У відповіді, яка надана управлінням освіти міської ради, зазначено, що підстав для збільшення вартості харчування в дошкільних навчальних закладах немає, якщо ціни і надалі будуть зберігатися на тому самому рівні. У разі росту індексу інфляції управління освіти буде вимушене ініціювати перегляд цін на харчування.

Серед розглянутих петицій є пропозиція від мешканців житлового мікрорайону Масани щодо будівництва нової школи та дитячого садочка, оскільки чисельність жителів цього мікрорайону постійно зростає, а учні ЗНЗ № 35 змушені навчатися у дві зміни. Управління освіти міської ради у відповідь на дану петицію повідомляє, що двозмінний режим навчальних занять не суперечить вимогам Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (Державні санітарні правила і норми ДСанПіН 5.5.2.008-01). Відповідно до п. 9.10. Державних санітарних правил і норм учні 1-2 класів, випускних та класів компенсуючого навчання навчаються лише у першу зміну.

Щодо будівництва дитячого садочка, то виконавці даної петиції повідомляють, що у поточному році в цьому мікрорайоні планується розпочати будівництво ДНЗ на 280 місць. Для вирішення даного питання в міському бюджеті заплановано 16 млн. грн. Зараз проводиться робота по приведенню у відповідність проектно-кошторисної документації управлінням капітального будівництва міської ради.

 

Довідково:

Згідно зі змінами до Статуту територіальної громади міста Чернігова, затвердженими міської радою 28 січня 2016 року, жителі міста можуть звернутися до органів місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт Чернігівської міської ради, а також в інший передбачений законом спосіб.

Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному сайті міської ради є датою початку збору підписів на її підтримку. За умови збору на підтримку електронної петиції не менш як 250 підписів жителів міста протягом 30 календарних днів, петиція подається на розгляд відповідного структурного підрозділу міської ради. Після розгляду відповідь надається запитувачу та оприлюднюється на сайті міськради.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі 10:13

Водойми області тільки-но почали вкриватися льодовим покровом, а любителі вже вийшли на зимову риболовлю. На жаль, люди іноді не замислюються, що така безпечність може коштувати їм життя. Тож, щоб запобігти нещасним випадкам на водоймах співробітники Корюківського районного відділу Головного управління ДСНС провели профілактично-інформаційний рейд.

Мистецький початок грудня

Мистецький початок грудня 10:06

Перший зимовий місяць у Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка обіцяє бути насиченим різноманітними культурно-мистецькими заходами. Це і передсвяткові концертні програми, і прем’єра казки та інтермедії для дітей біля Новорічної ялинки, і поновлені вистави діючого репертуару театру.

 Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів»

Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів» 09:57

6 грудня о 20:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів вийде друга частина документального фільму «Битва за Чернігів».

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII”

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII” 09:44

Оновлений склад — і нова концертна програма! Проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” ще раз підкреслює: “Джаз — музика вільних людей!”. Це гасло під час війни як ніколи актуальне.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події,  зареєстровані на території  області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані на території області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 15 пожеж,та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.