Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 20:33:30

Медики області підбивають підсумки роботи та об’єднують зусилля

19.04.2016   08:09Агенцiя

Минулого тижня відбулося розширене засідання колегії Управління охорони здоров’я, де були розглянуті питання про стан надання медичної допомоги населенню області та перспективи функціонування в умовах реформування.

Звертаючись зі вступним словом, заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова наголосила, що головне завдання медицини області – не тільки змінити мережу лікувально-профілактичних закладів, але підвищити якість лікування.

— Більша частина послуг, на жаль це стосується особливо віддалених районів, не може похвалитись якістю. Багато лікарень не мають практики через те, що демографічна ситуація складна: більше помирає, ніж народжується, – зазначила вона, додаючи, — Однак, варто зауважити, що медичний корпус Чернігівщини демонструє відданість своїй справі та високу професійність на шляху покращення здоров’я громадян.

Начальник Управління Петро Гармаш підбив підсумки роботи за минулий рік, а також окреслив завдання і перспективи розвитку медичної галузі області.

Довідково: За поширенням захворювань перше місц належить хворобам система кровообігу, друге – хворобам органів дихання, третє — органів травлення, четверте – кістково-м’язової системи, п’яте – хворобам очей.

Петро Гармаш ознайомив присутніх і з аспектами матеріально-технічного та кадрового забезпечення галузі охорони здоров’я:

— Протягом минулого року медицина області освоїла майже півтора мільярда гривень, але близько 85 відсотків цієї суми пішло на виплату заробітної плати та сплату за енергоносії. Завдяки роботі по енергозбереженню зменшено обсяги споживання природного газу на 28,3%. У 2015 році понад 63,8 мільйонів гривень було спрямовано на покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів. Залишається проблемою забезпечення медичними кадрами лікувально-профілактичних закладів у сільській місцевості – у 33 сільських лікарських амбулаторіях не укомплектовані лікарські посади, 53 фельдшерсько-акушерські пункти не мають основного медичного працівника.

Серед успіхів галузі – збільшення фінансування медикаментозного лікування та харчування пацієнтів стаціонарів, медичний та психологічний супровід воїнів АТО та їхні родин, забезпечення лікуванням методом гемодіалізу хворих з хронічною нирковою недостатністю.

Наразі одним з головних завдань для медицини області є реформування системи охорони здоров’я шляхом оптимізації мережі закладів, приведення ліжкового фонду у відповідність до потреб населення, подальшої організації центрів первинної медико-санітарної допомоги та пунктів екстреної медичної допомоги із доїздом до 30 хвилин у сільській місцевості, покращення матеріально-технічної бази та кадрового забезпечення закладів первинної ланки.

Детально обговорили і стан надання медичної допомоги матерям та дітям, організацію первинної медико-санітарної допомоги населенню, роботу хірургічної служби, надання медичної допомоги учасникам антитерористичної операції.

Також розглянуто питання щодо об’єднання зусиль шляхом створення громадської організації. Керівники закладів відгукнулись на цю пропозицію, проголосувавши за створення «Асоціації головних лікарів Чернігівської області». Уже були проведені установчі збори та затверджено статут громадської організації.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.