Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 20:39:19

Медики області підбивають підсумки роботи та об’єднують зусилля

19.04.2016   08:09Агенцiя

Минулого тижня відбулося розширене засідання колегії Управління охорони здоров’я, де були розглянуті питання про стан надання медичної допомоги населенню області та перспективи функціонування в умовах реформування.

Звертаючись зі вступним словом, заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова наголосила, що головне завдання медицини області – не тільки змінити мережу лікувально-профілактичних закладів, але підвищити якість лікування.

— Більша частина послуг, на жаль це стосується особливо віддалених районів, не може похвалитись якістю. Багато лікарень не мають практики через те, що демографічна ситуація складна: більше помирає, ніж народжується, – зазначила вона, додаючи, — Однак, варто зауважити, що медичний корпус Чернігівщини демонструє відданість своїй справі та високу професійність на шляху покращення здоров’я громадян.

Начальник Управління Петро Гармаш підбив підсумки роботи за минулий рік, а також окреслив завдання і перспективи розвитку медичної галузі області.

Довідково: За поширенням захворювань перше місц належить хворобам система кровообігу, друге – хворобам органів дихання, третє — органів травлення, четверте – кістково-м’язової системи, п’яте – хворобам очей.

Петро Гармаш ознайомив присутніх і з аспектами матеріально-технічного та кадрового забезпечення галузі охорони здоров’я:

— Протягом минулого року медицина області освоїла майже півтора мільярда гривень, але близько 85 відсотків цієї суми пішло на виплату заробітної плати та сплату за енергоносії. Завдяки роботі по енергозбереженню зменшено обсяги споживання природного газу на 28,3%. У 2015 році понад 63,8 мільйонів гривень було спрямовано на покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів. Залишається проблемою забезпечення медичними кадрами лікувально-профілактичних закладів у сільській місцевості – у 33 сільських лікарських амбулаторіях не укомплектовані лікарські посади, 53 фельдшерсько-акушерські пункти не мають основного медичного працівника.

Серед успіхів галузі – збільшення фінансування медикаментозного лікування та харчування пацієнтів стаціонарів, медичний та психологічний супровід воїнів АТО та їхні родин, забезпечення лікуванням методом гемодіалізу хворих з хронічною нирковою недостатністю.

Наразі одним з головних завдань для медицини області є реформування системи охорони здоров’я шляхом оптимізації мережі закладів, приведення ліжкового фонду у відповідність до потреб населення, подальшої організації центрів первинної медико-санітарної допомоги та пунктів екстреної медичної допомоги із доїздом до 30 хвилин у сільській місцевості, покращення матеріально-технічної бази та кадрового забезпечення закладів первинної ланки.

Детально обговорили і стан надання медичної допомоги матерям та дітям, організацію первинної медико-санітарної допомоги населенню, роботу хірургічної служби, надання медичної допомоги учасникам антитерористичної операції.

Також розглянуто питання щодо об’єднання зусиль шляхом створення громадської організації. Керівники закладів відгукнулись на цю пропозицію, проголосувавши за створення «Асоціації головних лікарів Чернігівської області». Уже були проведені установчі збори та затверджено статут громадської організації.

Останні новини Чернігівщини

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи 16:22

Підібрати надійний смартфон “на кожен день” зараз дуже складно.

Виявлено 398 нових випадків COVID-19

Виявлено 398 нових випадків COVID-19 16:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 листопада в області зафіксовано 398 нових випадків COVID-19.

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до "Клубу книгомандрівників" 15:47

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського стартував новий літературно-мистецький проект «Клуб книгомандрівників». Це інтерв’ю з відомими чернігівцями про літературу та книги в їхньому житті.

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності 15:30

Як побудувати ефективну структуру апарату та виконавчого комітету ради; правильно припинити повноваження голів місцевих рад; на які посади в органи місцевого самоврядування потрібно проводити конкурс, а де можна здійснити переведення; вимоги щодо віку та освіти посадових осіб місцевого самоврядування, – це далеко неповний перелік питань, які цікавили учасників дистанційного навчання «Основні питання організації роботи рад та їхнє організаційно-кадрове забезпечення», яке проходило 23 листопада.

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик 15:21

Вночі до поліції зателефонувала 52-річна мешканка Чернігова та повідомила, що на неї з ножем напав невідомий чоловік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини