Рота патрульної служби поліції особливого призначення "Чернігів" відзначає другу річницю створення
У святкуванні річниці створення роти особливого призначення «Чернігів» взяли участь представники влади, побратими, друзі та колеги бійців.

Одним з перших добровольчих формувань, створених для захисту України від російської агресії, став батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів». Батальйон веде свою історію від 16 квітня 2014 року.
Головні завдання, які постали перед новоствореним спецпідрозділом — охорона громадського порядку на Чернігівщині, а також захист територіальної цілісності держави. Після проходження курсу підготовки та бойового злагодження батальйон «Чернігів» з червня 2014 року вже перебував у зоні воєнного конфлікту на Донбасі.
Чернігівські міліціонери разом із військовослужбовцями Збройних Сил та Національної гвардії України брали участь у спецопераціях в Кремінній, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Ольховому та Станиці Луганській. Бійці звільняли українські міста і села, знищували диверсійно-розвідувальні групи російсько-терористичних сил, контролювали рух транспорту й надавали гуманітарну допомогу постраждалим цивільним у зоні конфлікту.
15 квітня напередодні другої річниці створення батальйону «Чернігів» (з цього року роти) в Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області відбулися урочисті заходи.
Варто відзначити, що зранку з Донбасу повернулася частина чернігівських спецпризначенців, які несуть службу в Кураховому Мар’їнського району Донеччини. Наступна ротація роти «Чернігів» виконуватиме бойові завдання вже у Маріуполі.
До Головного управління привітати бійців зі святом прибули заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова та голова Чернігівської міської ради Владислав Атрошенко, друзі, побратими і родичі спецпризначенців.
Виступаючи перед поважним зібранням, Едуард Альохін привітав бійців зі святом та підкреслив, що історія батальйону «Чернігів» стала частиною української історії. Бійці батальйону з честю виконали свій обов’язок та захистили Україну від ворога, коли в країні дієздатних підрозділів було зовсім небагато.
Очільник Головного управління Національної поліції згадав славних бійців — Андрія Іщенка, Олександра Найдьона та Вiктора Запеку, які загинули в бою з терористами у Станиці Луганській. На знак пам’яті про загиблих мати побратима Олена Запека отримала від бійців прапор батальйону «Чернігів».
Тимчасово виконуючий обов’язки начальника ГУНП в Чернігівській області полковник поліції Едуард Альохін охарактеризував сіверських спецпризначенців, як найбільш мобільних, бійці якого є зразком виконання службового обов’язку та служіння Батьківщині. Керівництво секторів, в яких довелося нести службу бійцям протягом двох років, завжди відзначали підрозділ як одне з кращих добровольчих формувань України.
Про те, наскільки завзято воювали чернігівці, свідчить той факт, що свого часу за кожного бійця спецбатальйону сепаратисти призначили значну винагороду.
У свою чергу міський голова Чернігова Владислав Атрошенко від імені 300-тисячного міста висловив вдячність бійцям роти за їх службу та пообіцяв спецпризначенцям всебічну допомогу та підтримку.
За мужність та героїзм, проявлені під час виконання службових обов’язків на Донбасі, ряд бійців роти «Чернігів» були нагороджені почесними грамотами Чернігівської обласної ради та нагрудними знаками. Також чернігівці отримали подяки від Чернігівської міської ради.
Цього дня в Києві ще 20 чернігівських спецпризначенців були нагороджені відомчими та державними нагородами.
Наприкінці урочистих заходів перед бійцями та гостями зібрання виступив бард, лауреат Міжнародних фестивалів В’ячеслав Купрієнко.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.