Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 03:39:15

В онкодиспансері жінки можуть перевірити спадкову схильність до раку

11.04.2016   12:06Агенцiя

У Чернігівському обласному онкологічному диспансері стартує проект із обстеження жінок, хворих на рак яєчників. Жінкам пропонується здати тест на BRCA ½-мутації – ценовий рівень у діагностиці раку яєчників.

Як пояснив головний лікар медичного закладу, онкогінеколог Валерій ЗУБ, це метод, що дозволяє виявити спадкову схильність до певних онкопатологій.

Необхідність впровадження новітнього тестування обумовлюється невтішною статистикою: близько чверті випадків раку грудей, яєчників і колоректального раку пов'язують із мутаціями в генах BRCA1 і BRCA2.

Питання важливості тестування та появи препаратів-інгібіторів, що забезпечують принципово новий підхід до лікування пацієнтів з позитивним BRCA, стали однією з тем чергової наукової конференції, яка відбулася 19 березня в Києві. На неї були запрошені й чернігівські онкологи.

Можна виділити дві групи жінок, яким вкрай рекомендовано проводити BRCA-тестування.

Перша група – здоровіжінки, в яких передбачається наявність генетичної схильності до раку. Це жінки у віці до 50 років, в яких у родині було 2 і більше випадків раку грудей або раку яєчника. Для жінок із такою сімейною історією важливо пройти тест на виявлення мутацій у генах BRCA для того, щобвизначитиризикрозвитку раку. У разі підтвердження присутності відповідної мутації організовується комплекс заходів, спрямованих на попередження та раннюдіагностикуонкологічногозахворювання.

Друга група – жінки, в яких вже діагностовано рак яєчника. При встановленні спадкового характеру захворювання може змінитися тактика лікування, характер терапії, що призначається. Тест на наявність мутацій також покаже, чи буде чутлива пацієнтка до таргетної терапії PARP-інгібіторами.

Кожна жінка, яка дбає про своє здоров’я, може звернутися в онкодиспансер і отримати направлення лікаря на обстеження на наявність мутацій. Для проведення тесту використовують венозну кров.

Останні новини Чернігівщини

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє

З 6 квітня в Україні забороняється ходити більш ніж по двоє 13:33

З понеділка, 6 квітня, в Україні забороняється рухатися групками більше ніж 2 осіб, гуляти у парках та ходити у громадських місцях без маски.

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах

Нехтування правилами пожежної безпеки призводить до пожеж в природних екосистемах 13:15

Незважаючи на застереження рятувальників громадяни нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи листя‚ суху траву та інші рослинні залишки на присадибних ділянках, сільгоспугіддях та відкритих територіях, що призводить до виникнення пожеж.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня вилучено майже 80 кг незаконно добутої риби зі збитками понад 17 тис.грн 12:44

За сім днів з 26 березня по 2 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 37 порушень Правил рибальства.

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів

Забезпечено проїзд на 595 км автошляхів 12:29

Станом на 03.04.2020 року у Чернігівській області на автомобільних дорогах загального користування державного значення ліквідовано 52479,6 квадратних метрів ямковості.

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області

В ОДА обговорили шляхи підтримки харчових підприємств області 11:24

В Чернігівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з керівниками підприємств харчової промисловості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини