Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 травня, 01:17:10

В онкодиспансері жінки можуть перевірити спадкову схильність до раку

11.04.2016   12:06Агенцiя

У Чернігівському обласному онкологічному диспансері стартує проект із обстеження жінок, хворих на рак яєчників. Жінкам пропонується здати тест на BRCA ½-мутації – ценовий рівень у діагностиці раку яєчників.

Як пояснив головний лікар медичного закладу, онкогінеколог Валерій ЗУБ, це метод, що дозволяє виявити спадкову схильність до певних онкопатологій.

Необхідність впровадження новітнього тестування обумовлюється невтішною статистикою: близько чверті випадків раку грудей, яєчників і колоректального раку пов'язують із мутаціями в генах BRCA1 і BRCA2.

Питання важливості тестування та появи препаратів-інгібіторів, що забезпечують принципово новий підхід до лікування пацієнтів з позитивним BRCA, стали однією з тем чергової наукової конференції, яка відбулася 19 березня в Києві. На неї були запрошені й чернігівські онкологи.

Можна виділити дві групи жінок, яким вкрай рекомендовано проводити BRCA-тестування.

Перша група – здоровіжінки, в яких передбачається наявність генетичної схильності до раку. Це жінки у віці до 50 років, в яких у родині було 2 і більше випадків раку грудей або раку яєчника. Для жінок із такою сімейною історією важливо пройти тест на виявлення мутацій у генах BRCA для того, щобвизначитиризикрозвитку раку. У разі підтвердження присутності відповідної мутації організовується комплекс заходів, спрямованих на попередження та раннюдіагностикуонкологічногозахворювання.

Друга група – жінки, в яких вже діагностовано рак яєчника. При встановленні спадкового характеру захворювання може змінитися тактика лікування, характер терапії, що призначається. Тест на наявність мутацій також покаже, чи буде чутлива пацієнтка до таргетної терапії PARP-інгібіторами.

Кожна жінка, яка дбає про своє здоров’я, може звернутися в онкодиспансер і отримати направлення лікаря на обстеження на наявність мутацій. Для проведення тесту використовують венозну кров.

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району 21:44

Слідчі Чернігівського райуправління поліції щодня приймають близько 500-600 заяв громадян про пошкодження чи знищення їхнього майна.

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини 21:37

Під час розслідування фактів порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 1 ст. 438 КК України), що здійснюється за процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури слідчими ДБР, задокументовано злочини в селі Ягідне Чернігівського району, яке з 03.03.2022 по 30.03.2022 перебувало в окупації ворожих військ. Зайшли окупанти в Ягідне зі сторони села Золотинка.

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби 21:28

Нагальні ремонтні роботи об’єктів критичної інфраструктури, а також підготовка до опалювального сезону у Чернігові гальмуються через роботу казначейської служби, яка не проводить необхідні для цього платежі.

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми 21:23

19 травня близько 12:00 до оперативно-координаційного центру ДСНС області надійшло повідомлення, що в лісовому масиві у Чернігівському районі, трактор наїхав на вибухонебезпечний предмет, внаслідок чого стався вибух.

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання 21:18

За період активних бойовий дій у Чернігівській області було пошкоджено понад 900 об’єктів електропостачання.