Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 18:56:59

Департамент культури знову не погодив проект будівництва п’ятиповерхівок біля Єлецького монастиря

11.04.2016   08:30Агенцiя

Незважаючи на численні протести громадськості Чернігова щодо незаконного будівництва біля Єлецького монастиря, протистояння продовжується.

Наприкінці квітня КП «Чернігівбудінвест» міської ради вже втретє звернувся до Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації (як до органу охорони культурної спадщини) з проханням погодити робочий проект «Будівництво п’ятиповерхових житлових будинків з автономним джерелом теплопостачання в кожній квартирі, офісних приміщень з АДТ та підземного паркінгу по вул. Князя Чорного, 4-а (будівельна адреса) в м. Чернігові, з виділенням черговості:
перша черга — будівництво п’ятиповерхового житлового будинку № 1 з автономним джерелом теплопостачання в кожній квартирі, офісних приміщень з автономним джерелом теплопостачання;
друга черга — будівництво житлового будинку № 2 з автономним джерелом теплопостачання в кожній квартирі;
третя черга — будівництво підземного паркінгу».

Одна з вимог Департаменту культури та Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» — розробка історико-містобудівного обґрунтування. Цього разу КП «Чернігівбудінвест» подав згаданий проект із історико-містобудівним обґрунтуванням. Але, очевидно його керівництво ніяк не хоче читати пам’яткоохоронне законодавство — обґрунтування не затверджене Міністерством культури України.

Відповідно, Департамент культури ОДА не погодив зазначений робочий проект будівництва біля Єлецького монастиря.

Разом з тим, Департамент зазначив, що проект може бути розглянутий повторно за наступних умов:
1. Погодження історико-містобудівного обґрунтування та робочого проекту з Міністерством культури України та отримання від нього дозволу на проведення робіт на зазначеному об’єкті;
2. Проведення охоронних археологічних досліджень в повному обсязі по 2 і 3 чергах будівництва та отримання від Департаменту дозволу на відновлення земляних робіт.
3. Узгодження робочого проекту з Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній».

Як повідомлялося, КП «Чернігівбудінвест» звернулося до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом про визнання незаконними дій посадових осіб Державної архітектурної будівельної інспекції в області щодо проведення перевірки законності будівельних робіт по вулиці Князя Чорного, 4а в м. Чернігові та скасування постанови про накладення штрафу.
За участі представника прокуратури Чернігівської області Київський апеляційний адміністративний суд 02.03.2016 підтвердив факт порушення вимог законодавства при забудові ділянки по вулиці Князя Чорного, 4а.

Перевіркою Державної архітектурної будівельної інспекції, проведеною згідно із законодавством та з урахуванням доручення прокуратури міста Чернігова, встановлено невідповідність даних, поданих до декларації, що стало підставою для видання 30.10.2015 припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт на об’єкті. Також у зв’язку з нерозробленням проектної документації в повному обсязі на КП «Чернігівбудінвест» накладено штраф у розмірі 124 тис грн.
 
http://naiz1.pp.net.ua/news/departament_kulturi_znovu_ne_pogodiv_proekt_budivnictva_p_jatipoverkhivok_bilja_eleckogo_monastirja/2016-04-10-1912

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові всього планують перейменувати 148 вулиць

У Чернігові всього планують перейменувати 148 вулиць 17:05

Повномасштабний воєнний напад росії на суверенну територію України спонукає нас усіх визнати важливі життєві реалії з якими ми мирилися довгі роки.

У Чернігові розпочинається підготовка до опалювального сезону. Графік перевірки будинкових тепломереж протягом 1-10 червня

У Чернігові розпочинається підготовка до опалювального сезону. Графік перевірки будинкових тепломереж протягом 1-10 червня 17:01

У червні починаються перевірки готовності внутрішньобудинкових систем централізованого теплопостачання до опалювального сезону.

За умисне зберігання дитячої порнографії засуджено мешканця Прилуччини

За умисне зберігання дитячої порнографії засуджено мешканця Прилуччини 16:56

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Прилуцької окружної прокуратури Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області визнав винним мешканця м. Прилуки в умисному зберіганні дитячої порнографії без мети збуту чи розповсюдження (ч. 1 ст. 301-1 КК України).

На Чернігівщині під час пожежі житлового будинку загинуло двоє дітей 16:46

25 травня о 04:29 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Іржавець Ічнянської територіальної громади Прилуцького району.

Ваучер на навчання для громадян 45+

Ваучер на навчання для громадян 45+ 16:40

Війна змінює людей, їх долі, професії. Нерідко у зрілому віці знову доводиться сідати за парти, аби бути конкурентоспроможними на ринку праці. Державна служба зайнятості пропонує громадянам старше 45 років отримати ваучер на навчання.