Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 09:15:03

Департамент культури знову не погодив проект будівництва п’ятиповерхівок біля Єлецького монастиря

11.04.2016   08:30Агенцiя

Незважаючи на численні протести громадськості Чернігова щодо незаконного будівництва біля Єлецького монастиря, протистояння продовжується.

Наприкінці квітня КП «Чернігівбудінвест» міської ради вже втретє звернувся до Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації (як до органу охорони культурної спадщини) з проханням погодити робочий проект «Будівництво п’ятиповерхових житлових будинків з автономним джерелом теплопостачання в кожній квартирі, офісних приміщень з АДТ та підземного паркінгу по вул. Князя Чорного, 4-а (будівельна адреса) в м. Чернігові, з виділенням черговості:
перша черга — будівництво п’ятиповерхового житлового будинку № 1 з автономним джерелом теплопостачання в кожній квартирі, офісних приміщень з автономним джерелом теплопостачання;
друга черга — будівництво житлового будинку № 2 з автономним джерелом теплопостачання в кожній квартирі;
третя черга — будівництво підземного паркінгу».

Одна з вимог Департаменту культури та Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» — розробка історико-містобудівного обґрунтування. Цього разу КП «Чернігівбудінвест» подав згаданий проект із історико-містобудівним обґрунтуванням. Але, очевидно його керівництво ніяк не хоче читати пам’яткоохоронне законодавство — обґрунтування не затверджене Міністерством культури України.

Відповідно, Департамент культури ОДА не погодив зазначений робочий проект будівництва біля Єлецького монастиря.

Разом з тим, Департамент зазначив, що проект може бути розглянутий повторно за наступних умов:
1. Погодження історико-містобудівного обґрунтування та робочого проекту з Міністерством культури України та отримання від нього дозволу на проведення робіт на зазначеному об’єкті;
2. Проведення охоронних археологічних досліджень в повному обсязі по 2 і 3 чергах будівництва та отримання від Департаменту дозволу на відновлення земляних робіт.
3. Узгодження робочого проекту з Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній».

Як повідомлялося, КП «Чернігівбудінвест» звернулося до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом про визнання незаконними дій посадових осіб Державної архітектурної будівельної інспекції в області щодо проведення перевірки законності будівельних робіт по вулиці Князя Чорного, 4а в м. Чернігові та скасування постанови про накладення штрафу.
За участі представника прокуратури Чернігівської області Київський апеляційний адміністративний суд 02.03.2016 підтвердив факт порушення вимог законодавства при забудові ділянки по вулиці Князя Чорного, 4а.

Перевіркою Державної архітектурної будівельної інспекції, проведеною згідно із законодавством та з урахуванням доручення прокуратури міста Чернігова, встановлено невідповідність даних, поданих до декларації, що стало підставою для видання 30.10.2015 припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт на об’єкті. Також у зв’язку з нерозробленням проектної документації в повному обсязі на КП «Чернігівбудінвест» накладено штраф у розмірі 124 тис грн.
 
http://naiz1.pp.net.ua/news/departament_kulturi_znovu_ne_pogodiv_proekt_budivnictva_p_jatipoverkhivok_bilja_eleckogo_monastirja/2016-04-10-1912

Останні новини Чернігівщини

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів 09:01

З початку року на Чернігівщині зафіксовано 743 пожежі в природних екологічних системах на більш ніж 2,3 тисячі гектарів. Головні причини їх виникнення — бездумне випалювання сухої рослинності та необережне поводження громадян з вогнем під час відпочинку й проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:50

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 9 квітня до 8:00 10 квітня 2020 року.

Судом призначено покарання жителю Чернігова за крадіжку телевізорів  у власної матері

Судом призначено покарання жителю Чернігова за крадіжку телевізорів у власної матері 08:36

Вироком Новозаводського районного суду м.Чернігова 03.04.2020 місцевого мешканця визнано винним за крадіжку двох телевізорів у власної матері (ч. 2 ст. 185 КК України).

Прилуцька поліція притягнула до відповідальності порушника умов самоізоляції

Прилуцька поліція притягнула до відповідальності порушника умов самоізоляції 08:31

Прилучанин повернувся з-за кордону, але в порушення умов самоізоляції покинув домівку. Правоохоронці оперативно розшукали його та склали адміністративний протокол.