Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 вересня, 20:59:50

Департамент культури знову не погодив проект будівництва п’ятиповерхівок біля Єлецького монастиря

11.04.2016   08:30Агенцiя

Незважаючи на численні протести громадськості Чернігова щодо незаконного будівництва біля Єлецького монастиря, протистояння продовжується.

Наприкінці квітня КП «Чернігівбудінвест» міської ради вже втретє звернувся до Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації (як до органу охорони культурної спадщини) з проханням погодити робочий проект «Будівництво п’ятиповерхових житлових будинків з автономним джерелом теплопостачання в кожній квартирі, офісних приміщень з АДТ та підземного паркінгу по вул. Князя Чорного, 4-а (будівельна адреса) в м. Чернігові, з виділенням черговості:
перша черга — будівництво п’ятиповерхового житлового будинку № 1 з автономним джерелом теплопостачання в кожній квартирі, офісних приміщень з автономним джерелом теплопостачання;
друга черга — будівництво житлового будинку № 2 з автономним джерелом теплопостачання в кожній квартирі;
третя черга — будівництво підземного паркінгу».

Одна з вимог Департаменту культури та Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» — розробка історико-містобудівного обґрунтування. Цього разу КП «Чернігівбудінвест» подав згаданий проект із історико-містобудівним обґрунтуванням. Але, очевидно його керівництво ніяк не хоче читати пам’яткоохоронне законодавство — обґрунтування не затверджене Міністерством культури України.

Відповідно, Департамент культури ОДА не погодив зазначений робочий проект будівництва біля Єлецького монастиря.

Разом з тим, Департамент зазначив, що проект може бути розглянутий повторно за наступних умов:
1. Погодження історико-містобудівного обґрунтування та робочого проекту з Міністерством культури України та отримання від нього дозволу на проведення робіт на зазначеному об’єкті;
2. Проведення охоронних археологічних досліджень в повному обсязі по 2 і 3 чергах будівництва та отримання від Департаменту дозволу на відновлення земляних робіт.
3. Узгодження робочого проекту з Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній».

Як повідомлялося, КП «Чернігівбудінвест» звернулося до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом про визнання незаконними дій посадових осіб Державної архітектурної будівельної інспекції в області щодо проведення перевірки законності будівельних робіт по вулиці Князя Чорного, 4а в м. Чернігові та скасування постанови про накладення штрафу.
За участі представника прокуратури Чернігівської області Київський апеляційний адміністративний суд 02.03.2016 підтвердив факт порушення вимог законодавства при забудові ділянки по вулиці Князя Чорного, 4а.

Перевіркою Державної архітектурної будівельної інспекції, проведеною згідно із законодавством та з урахуванням доручення прокуратури міста Чернігова, встановлено невідповідність даних, поданих до декларації, що стало підставою для видання 30.10.2015 припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт на об’єкті. Також у зв’язку з нерозробленням проектної документації в повному обсязі на КП «Чернігівбудінвест» накладено штраф у розмірі 124 тис грн.
 
http://naiz1.pp.net.ua/news/departament_kulturi_znovu_ne_pogodiv_proekt_budivnictva_p_jatipoverkhivok_bilja_eleckogo_monastirja/2016-04-10-1912

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові 14:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 19 вересня в області зафіксовано 49 нових випадків COVID-19.

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 14:01

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 19 вересня в Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Відкрито виставку дитячих творів

Відкрито виставку дитячих творів "Намалюй свого Бога". ФОТОрепортаж 10:45

В музеї сучасного мистецтва Пласт-Арт відкрито надзвичайно красиву обласну виставку дитячих творів під назвою "Намалюй свого Бога".

Бобровицький район вийшов із

Бобровицький район вийшов із "червоної" зони карантину 10:33

18 вересня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було переглянуто рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн 10:20

Колишньому посадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам повідомили про підозру у привласнення понад 800 тис. грн бюджетних коштів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.