Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 березня, 10:25:53

Захворюваність серед жінок вища, ніж серед чоловіків

07.04.2016   07:38Агенцiя

До Всесвітнього дня здоров’я.

За даними Обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя в медичних закладах області, що підпорядковані Міністерству охорони здоров’я України, на кінець 2015 р. під диспансерним наглядом перебували 918 тис. хворих.

У 2015 р. зареєстровано 733 тис. випадків захворювань з уперше в житті встановленим діагнозом.

Рівень захворюваності становив 70,3 тис. в розрахунку на 100 тис. населення (у 2014 р. – 69 тис.). Захворюваність серед жінок (71,5 тис.) вища, ніж серед чоловіків (68,9 тис.).

Найбільш розповсюдженими були хвороби органів дихання, захворюваність на які становила 34,7 тис. випадків на 100 тис. населення; травми, отруєння та деякі інші наслідки дії зовнішніх причин – 5,2 тис.; хвороби системи кровообігу – 4,1 тис.; шкіри та підшкірної клітковини – 3,9 тис.; ока та його придаткового апарату – 3,7 тис.; сечостатевої системи та кістково-м’язової системи, сполучної тканини – 3,6 тис.

Серед хвороб органів дихання найбільш поширені гострі інфекції верхніх дихальних шляхів та грип. У минулому році захворюваність на них становила 19 тис. випадків на 100 тис. населення.

Діагноз "активний туберкульоз" уперше в житті було встановлено 677 хворим. Із їх загальної кількості 3% – діти у віці до 18 років. Захворюваність на цю небезпечну хворобу в минулому році становила 65 випадків у розрахунку на 100 тис. населення (у 2014р. – 63 випадки).

У 2015 р. на злоякісні новоутворення вперше в житті захворіли майже 4 тис. осіб, з яких 25 дітей віком до 17 років. Захворюваність на злоякісні новоутворення становила 371,1 випадка на 100 тис. населення.

Під нагляд з уперше в житті встановленим діагнозом у минулому році було взято 498 ВІЛ-інфікованих осіб, серед них у 238 – виявлена хвороба, зумовлена вірусом імунодефіциту людини.
Захворюваність на ВІЛ та СНІД становила 47,8 та 22,8 випадка на 100 тис. населення, відповідно. Найбільш поширеними шляхами передачі ВІЛ-інфекції залишаються зараження статевим шляхом (57% інфікованих) та інфікування в результаті введення наркотичних речовин ін'єкційним шляхом (28%). У числі ВІЛ-інфікованих 77 дітей (15%), які народжені ВІЛ-інфікованою матір’ю.

Останні новини Чернігівщини

Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01

Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.

 Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів

Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56

З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.

20 березня: цей день в Україні і світі

20 березня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression

Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17

Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.

 Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові

Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16

Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини