Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 березня, 06:25:53

Необережність громадян у поводженні з вогнем призводить до пожеж в екосистемах

06.04.2016   07:22Агенцiя

З початку року на Чернігівщині в природних екологічних системах виникло 98 пожеж, внаслідок яких 1 людина загинула, площа пройдена вогнем склала більше 240 га.

Лише за останню добу вогнеборці виїжджали на гасіння подібних пожеж 10 разів, ще 5 пожеж зареєстровано в житловому секторі громадян саме через випалювання трави та сухої рослинності.

Небезпека таких пожеж полягає в тому, що поривами вітру вогонь швидко розповсюджується на значні території. Лише завдяки професійним діям вогнеборців вдається не допустити трагічних наслідків від подібних загорянь.

Так, 04 квітня о 13:42 до Служби порятунку "101" у м. Ніжин надійшло повідомлення  про пожежу житлового будинку та 2 господарчих будівель, яка виникла внаслідок спалювання сухої трави 76-річним чоловіком. На місце події прибуло відділення 16-ї державної пожежно-рятувальної частини у складі 4 чоловік особового складу та однієї одиниці спеціальної техніки. Пожежу о 14:07 локалізували та о 15:55 остаточно ліквідували. Вогнем знищено господарські будівлі, пошкоджено покрівлю та перекриття житлового будинку на площі 6 кв.м.

Того ж дня, вогнеборцями були ліквідовані пожежі житлового будинку та 4-х господарчих будівель у Козелецькому, Прилуцькому, Коропському та Варвинському районах.

У всіх вищезазначених випадках причинами пожеж послужила необережність громадян у поводженні з вогнем при спалюванні сухої рослинності.

У зв’язку з цим, рятувальники звертаються до населення з проханням бути вкрай уважними та обережними у поводженні з вогнем. Не розводьте багаття, не кидайте непогашені недопалки або сірники поблизу будівель, торфовищ, в лісопаркових зонах, на полях та узбіччях доріг.

Нехтування вимогами правил пожежної та екологічної безпеки відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу для громадян у розмірі від 170-ти до 340-ка гривень, а для посадовців - від 850-ти до 1190-та грн.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути непередбачуваних наслідків.

Останні новини Чернігівщини

Ветеран війни з Прилуччини повернувся до роботи завдяки підтримці служби зайнятості

Ветеран війни з Прилуччини повернувся до роботи завдяки підтримці служби зайнятості 14:10

Після демобілізації з лав ЗСУ та повернення до цивільного життя ветеран війни з Прилуччини Валентин Соляник отримав нову можливість для професійної реалізації. Знайти роботу йому допомогли фахівці служби зайнятості у співпраці з місцевим роботодавцем.

Поліцейські Чернігівщини викрили групу зловмисників, які у СІЗО налагодили шахрайську схему заволодіння грошовими коштами громадян

Поліцейські Чернігівщини викрили групу зловмисників, які у СІЗО налагодили шахрайську схему заволодіння грошовими коштами громадян 13:06

Слідчі поліції Чернігівської області за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань, відділу протидії кіберзлочинності, співробітників Державної установи «Чернігівський слідчий ізолятор» та СБУ, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури припинили діяльність злочинного угрупування, яке налагодило шахрайську схему із заволодіння грошима громадян.

У січні-лютому 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 1,9 мільярдів гривень податків та зборів 12:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-лютий 2026 року надійшло 1,9 млрд грн від сплати податків і зборів.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:03

Протягом минулої доби зареєстровано 14 небезпечних подій, а саме: 14 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

16 березня: цей день в Україні і світі

16 березня: цей день в Україні і світі 08:17

День 1482 Російська агресія - Day 1482 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини