Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 00:47:19

Поліція попереджає: шановні громадяни, будьте уважні шахраї не заспокоюються

04.04.2016   15:29Агенцiя

Зловмисники обдурили трьох покупців Інтернет-сайту безкоштовних оголошень, ще одного переконали, що допоможуть отримати довідку про доходи.

До Чернігівського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області продовжують надходити заяви від жителів міста щодо шахрайських дій, скоєних через мережу Інтернет в ході купівлі-продажу товарів.

Напрацьована схема діє досить ефективно - під приводом купівлі товару шахраї пропонують оплатити річ шляхом переказу грошей на рахунок банківської картки і зникають.

Так, 30 березня по чернігівської поліції звернувся 31-річний чернігівець із заявою про те, що невідома особа під приводом продажу взуття шахрайським шляхом та зловживаючи довірою заволоділа його грошовими коштами в сумі 450 гривень, котрі заявник перерахував на рахунок банку. В ході подальшої перевірки поліцейські встановили, що заявник кілька тижнів тому замовив взуття та зробив передоплату вищезгаданої суми через електрону пошту. Але товар чоловік так і не отримав.

31 березня 29-річна жителька обласного центру звернулась із заявою, в якій просить вжити заходи до невідомих осіб, які шахрайським шляхом, під виглядом продажу токарного стола через Інтернет-сайт, заволоділи грошовими коштами в сумі 2530 гривень, які заявниця перерахувала на рахунок банку в якості передоплати. Як наслідок - товар так і не отримала, продавець на зв'язок не виходить.

Того ж дня звернувся 36-річний чернігівець з заявою, в якій просить вжити заходів до невідомих осіб, котрі шахрайським шляхом, під виглядом продажу причепу через Інтернет-сайт заволоділи грошовими коштами в сумі 13500 гривень, котрі заявник  перерахував через відділення банку. Товар покупцю не надійшов, мобільний телефон продавця вимкнений.

Крім того, потерпілими від Інтернет-шахрайств стають і покупці «послуг». Так, 30 березня звернувся 38-річний чернігівець із заявою про те, що він звернувся по допомогу в оформленні довідки про доходи в одну з приватних фірм. Чоловік хотів оформити кредит у банку, але без довідки про доходи в кредитуванні йому відмовляли. В якості передоплати за довідку у фірмі запропонували зробити внесок у сумі 3000 гривень. Потерпілий перерахував гроші, але довідку так і не отримав. Телефони фірми відключені.

У всіх випадках інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) - максимальна санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування.

Поліція радить всім, хто купує товар через Інтернет, для уникнення шахрайств домовлятися з продавцем про оплату покупки після її отримання. Якщо Ви або ваші знайомі все ж потрапили в будь-яку подібну ситуацію, негайно телефонуйте «102» або на телефон довіри УМВС України в Чернігівській області - 619-102.

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини