Район економить на опаленні завдяки відходам деревообробки
Щорський район перейшов на відходи деревообробної галузі та суттєво економить на опаленні.
Наразі на місцеве паливо переведені заклади соціальної сфери, які споживають багато газу.
Зокрема, на дрова вже перейшли музеї та бібліотеки. До початку наступного опалювального сезону в багатому на лісову сировину Щорському районі планують перевести на тверде паливо ще кілька закладів освіти.
Невеликі бюджетні заклади, котельні яких економічно недоцільно перелаштовувати на дрова, економлять газ, утеплюючи фасади та замінюючи вікна на енергоощадні. Так, у Щорсі підвищили енергоефективність спортивної школи, повністю замінивши покрівлю та вікна. У цьому році ремонтні роботи у закладі продовжаться. Планова вартість проекту – 1,2 млн гривень, плюс 280 тисяч заплановано на добудову трибун стадіону.
У Щорському районі на місцевому біопаливі працює і елеваторне підприємство "Імпульс". Завдяки сучасній технології спалювання дров при температурі 800 градусів, на виході отримують лише воду та вуглекислий газ - ніякого диму та смол. Як результат, підприємство не лише економить на паливі, а й зменшує негативний вплив на довкілля.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression