Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 08:03:43

На Чернігівщині триває реформування територіальних органів юстиції та системи надання безоплатної правової допомоги

25.03.2016   17:59Агенцiя

У 2016 році в Україні буде реформовано територіальні органи Міністерства юстиції.

На базі ліквідованих районних управлінь юстиції мають запрацювати бюро правової допомоги. Така реформа забезпечить доступ населення до правової допомоги та он-лайн послуг Міністерства юстиції. Ці та інші реформи Мінюсту обговорювали 24 березня під час прес-конференції в медіа-центрі «Моє місто».
Захід організовано громадською організацією Український освітній центр реформ у співпраці із Міністерством юстиції України в рамках інформаційної кампанії «Електронне урядування спрощує спілкування», яка здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Справедливе правосуддя».

З чернігівськими журналістами спілкувалися в.о. начальника Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області В’ячеслав Хардіков, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Протченко, керівник Центру правової інформації на базі обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка Вікторія Примак.

За словами В’ячеслава Хардікова, відповідно до плану реформування Мін’юсту буде ліквідовано майже 600 районних управлінь юстиції радянського зразка. Замість них передбачається створити Бюро правової допомоги. Загалом - понад 400 таких Бюро по всій Україні. Там наші громадяни зможуть отримати безкоштовні консультації фахівців, а також скористатися різноманітними електронними сервісами Міністерства юстиції України (приміром, отримати витяги з державних реєстрів, подати заяву на реєстрацію шлюбу тощо).

Такі установи в нашому регіоні, як і по всій Україні, запрацюють вже з 1 липня 2016 року. Вони будуть утворені в кожному районі як відокремлені підрозділи місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Їх утворення, зазначив в.о. начальника Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області, не потребуватиме додаткових видатків державного бюджету. Ресурсне забезпечення здійснюватиметься за рахунок майна і коштів районних та міських управлінь юстиції, які вже ліквідовуються.

В таких бюро кожен зможе скористатись електронними сервісами та отримати безоплатну первинну правову допомогу – правову інформацію та консультації. Соціально незахищені громадяни одночасно матимуть доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги – складання процесуальних документів та представництва в суді.

Реформуванню органів юстиції сприяє і створення центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вони покликані захищати права малозабезпечених громадян, інвалідів, переселенців, дітей-сиріт та інших вразливих категорій, повідомила журналістам директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко. Таким чином, реформа територіальних органів юстиції є логічним етапом децентралізації послуг Міністерства юстиції України з одночасним розширенням доступу до безоплатної правової допомоги та підвищенням її якості, - підсумовує Ірина Протченко.

Впровадження системи он-лайн послуг, як зазначалося, - важливий крок у реформуванні. Завдяки цьому жителі Чернігівщини вже зараз без зволікань через Інтернет можуть отримати довідки та витяги з реєстрів нерухомості, банкрутств підприємств та реєстрації бізнесу, можуть подати документи на зміну імені чи прізвища, заяву з наміром укласти чи розірвати шлюб, а також «замовити» свідоцтво про народження немовляти.

В’ячеслав Хардіков зауважив: Наша мета – створити найбільш сприятливі альтернативні способи обслуговування громадян. Сучасна молодь не хоче стояти в чергах, бути залежними від того чи іншого чиновника, наша система має відповідати цим запитам. Водночас ми розуміємо, що не всі готові обслуговуватися он-лайн, переважно це люди старшого віку, для них залишається і система особистих звернень. Кожен громадянин може обирати таку систему доступу до державних послуг, яка для нього найкраща.

Запит на таку інформацію в нашому суспільстві дуже великий, відзначила Вікторія Примак - керівник Центру правової інформації (ЦПІ), що діє на базі обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка. Саме тому у жовтні 2010 року був створений цей Центр. У відкритому доступі для читачів є 3,5 тис. документів правового характеру: нормативно-правові акти (кодекси, закони, постанови), наукові коментарі, розпорядження Чернігівської ОДА, довідкова, учбова література, 50 назв періодичних видань. Центр активно співпрацює з Головним територіальним управлінням юстиції в Чернігівській області, Юридичною клінікою Чернігівського технологічного університету, ГО МАРТ, Чернігівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В ЦПІ діє Пункт доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади, де користувачі можуть самостійно або за допомогою бібліотекаря отримати інформацію на сайтах Верховної Ради, Президента України та інших офіційних веб-сайтах.

Кожного 2-го та 4-го четверга місяця спеціалісти Головного територіального управління юстиції, Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та студенти-волонтери Юридичної клініки ЧДТУ, державний нотаріус надають юридичну допомогу всім зацікавленим громадянам. З 2014 року на базі ЦПІ почав діяти дистанційний консультативний пункт, де жителі віддалених районів отримують безкоштовну юридичну допомогу по Skype. Цією можливістю вже скористалися понад 1000 громадян.

Медіа-центр "Моє місто"

Останні новини Чернігівщини

Кіберполіцейські викрили зловмисника, який оформив кредит на ім’я пограбованої жінки

Кіберполіцейські викрили зловмисника, який оформив кредит на ім’я пограбованої жінки 07:50

До Славутицького відділення поліції ГУНП в Київській області надійшло повідомлення, що невідомий чоловік вдарив жінку по голові та вирвав у неї сумочку з грошима та документами.

Фахівці ДСНС продовжують перевірки стану забезпечення пожежної та техногенної безпеки об'єктів з масовим перебуванням людей

Фахівці ДСНС продовжують перевірки стану забезпечення пожежної та техногенної безпеки об'єктів з масовим перебуванням людей 07:46

На Чернігівщині фахівцями підрозділів Управління ДСНС в області проводяться позапланові перевірки стану дотримання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки об'єктів з масовим перебуванням людей.

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні 07:41

Людина, розумна людина, завжди сподівається на краще. Це природно, адже ми не станемо заперечувати, що найчастіше обставини, що нас оточують, просто змушують нас це робити. Надія супроводжує нас, напевно всюди, але що ми готові зробити для того, щоб вона не залишилася марною.

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині 17:18

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинаємежу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини