Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 лютого, 08:19:46

Реалізація майна – останній захід впливу на боржника

21.03.2016   07:43Агенцiя

Одним із заходів погашення податкового боргу платника податків є реалізація його майна.

Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи, щодо погашення податкового боргу такого платника податків, шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Таким  чином, реалізація майна є вагомим заходом впливу на боржника і відбувається виключно за дозволом суду. Йому передує цілий ряд інших заходів стягнення податкового боргу, насамперед списання коштів з банківських рахунків, вилучення готівки.

За рахунок погашення податкового боргу, з початку року вже надійшло до бюджету 8,7 млн.грн., що на 1,0 млн.грн. більше відповідного показника минулого року.

На сьогодні, в області в податкову заставу описано майна боржників на загальну суму 23,3 млн.грн.

Протягом 2015 року податкові органи області через уповноважені торгівельні організації передали в реалізацію майно боржників на загальну суму 4,1 млн.грн., а за січень - лютий 2016 року - на 1,7 млн. грн.

За рахунок реалізації описаного майна в поточному році до бюджету надійшло 492,8 тис. грн.

Отже, звертаємось до платників податків з проханням сумлінно  виконувати свої обов’язки - своєчасно сплачувати податки, не порушуючи встановлені законодавством терміни.

Останні новини Чернігівщини

Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22

Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19

Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01

До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40

Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.

Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37

1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.