Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 17:39:53

Чернігівські митники попереджають: при ввезенні з-за кордону транспортного засобу дотримуйтесь законодавства

18.03.2016   07:58Агенцiя

Громадянам, які планують ввозити автомобіль з-за кордону, митники радять завчасно ознайомитися з нормами законодавства. При цьому фахівці Чернігівської митниці ДФС наголошують, що ухилення від сплати митних платежів тягне за собою адміністративну відповідальність.

У митниці повідомили, що робота з виявлення порушень при ввезенні автомобілів проводиться постійно. З цією метою управлінням аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням направлено запити до Головних управлінь Державної міграційної служби України.

Триває процес виявлення осіб – громадян України, що отримали статус нерезидента, але у дійсності мають постійне місце проживання на території України та протягом минулого року ввозили транспортні засоби особистого користування (що перебувають на постійній реєстрації в інших країнах) без сплати митних платежів.

Так, нещодавно на підставі такої перевірки складено протокол відносно громадянина України – мешканця міста Славутич, який у березні минулого року ввіз автомобіль «WV Passat». На кордоні громадянин разом з документами пред’явив відмітку про перебування на консульському обліку в Литві. Це давало йому підстави ввезти автомобіль у митному режимі «Тимчасове ввезення до 1 року» без сплати платежів. Проведеною перевіркою, що включала у себе і запит до Посольства України у Литовський Республіці, встановлено факт порушення. У відповіді Посольства значилося, що даний громадянин не перебуває на консульському обліку. Отже, він є резидентом України.

Згідно ч.3 ст.380 Митного кодексу України громадяни-резиденти (мають постійне місце проживання в Україні) можуть ввозити транспортні засоби особистого користування у режимі тимчасового ввезення (відповідних товарних позицій) на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування та після сплати всіх митних платежів.

У даному випадку сума митних платежів, які підлягали сплаті на момент ввезення автомобіля «WV Passat», становить понад 155 тисяч гривень. Громадин незаконним шляхом ухилився від сплати даних коштів. Санкція статті 485 Митного кодексу України, за якою порушена справа, передбачає штраф у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.