Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 жовтня, 11:54:16

Перспективи енергоефективності: бути чи не бути ОСББ вирішували жителі багатоповерхівки в Чернігові

17.03.2016   07:05

Як розпоряджатися власним будинком вирішували жителі багатоквартирного будинку за адресою вул. Бєлова, 27 в Чернігові.

До обговорення долучилася Громадянська мережа ОПОРА та Андрій Дмитерно, голова новоствореного ОСББ за адресою пр-т Перемоги, 151а.

Андрій Дмитерно пояснював специфіку створення та функціонування об’єднання. Він наголосив, що для визначення подальших тарифів та оплати праці найманих робітників потрібно проводити детальні розрахунки та передбачувати можливі термінові ремонти. Також він поділився власним досвідом оформлення необхідних документів та дав кілька практичних порад, як це варто робити.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець розповіла, як правильно проводити термомодернізацію та які переваги матиме будинок, якщо він буде на самоуправлінні. Нові можливості передбачаються за рахунок державних та місцевих програм підтримки ОСББ. Відтак, діє державна програма, яка компенсує 40 % кредитних коштів, спрямованих на термомодернізацію.

Окрім цього, місцева влада в Чернігові також не збирається відставати. Найближчим часом буде прийнята програма, яка додатково компенсуватиме ще 40 % тіла кредиту ОСББ, як повідомляють представники виконавчого комітету.

«Все більше людей цікавляться темою створення ОСББ у власному будинку, розуміючи, що ніхто не здатен дбати про нього краще, ніж господарі. Щоразу частіше питають про Державну програму підтримки.

На жаль, у Чернігові ще жодне ОСББ не скористалось цією можливістю. Сподіваємось, що найближчим часом все зміниться і чернігівці так само, як і мешканці інших регіонів, зможуть використати кошти, призначені на покращення стану житлових будинків, та тим самим суттєво зменшать витрати на оплату платіжок за тепло», – наголосила Наталія Висіканець.

Наразі Громадянська мережа ОПОРА проводить низку інформативно-супровідних зустрічей щодо допомоги жителям у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Аби краще запам’ятати отриману інформацію стосовно можливостей суттєво заощаджувати енергоресурси та власні кошти за підтримки держави та місцевого самоврядування, учасники обговорення отримали інформаційні матеріали, підготовлені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

"Джинса" у друкованих ЗМІ на Чернігівщини: немарковані матеріали та двозначні рубрики 11:32

ОПОРА проаналізувала чернігівські газети, які виходили друком в жовтні 2020 року. Ознаки прихованої політичної реклами зафіксованов11 публікаціях, а матеріали з ознаками «джинси» - в п’яти з восьми друкованих видань.

Обласний філармонійний центр підсвічується

Обласний філармонійний центр підсвічується 11:21

Будівля Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм стає яскравішою.

Як під час сезону полювання зменшити ризики небезпечних захворювань?

Як під час сезону полювання зменшити ризики небезпечних захворювань? 11:14

Напередодні відкриття сезону полювання на копитних звірів (дикого кабана, козу, косулю), який розпочнеться на Чернігівщині 24 жовтня, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області попереджає про зростання ризику занесення з дикої фауни у населені пункти області, в тому числі і в господарства усіх форм власності, особливо небезпечних хвороб тварин.

"День тиші" перед місцевими виборами-2020: що це значить і чого не можна робити 11:04

Цього дня дозволено тільки поширення інформації про вибори, заклики брати участь у них і роз'яснення порядку голосування.