Роковини Корюківської трагедії — найбільшого нацистського злочину у Європі. ФОТО
73 роки тому маленьке поліське містечко Корюківка стало символом небувалої жорстокості: тут відбулася найбільша злочинна акція нацистів проти мирного населення часів Другої світової війни.
Тоді, на початку березня 1943 року каральний загін загарбників повністю знищив містечко, спаливши будинки та стративши майже 7 тисяч місцевих жителів.
1,2,9 березня 1943 року – дати, що запам'яталися корюківчанам не першим весняним сонцем, а кривавим вогнищем і смертю. Наймасштабніша трагедія серед населених пунктів України, СРСР та Європи. Корюківська трагедія за кількістю жертв майже в 45 разів перебільшує білоруську Хатинь, в 41 раз — чехословацьку Лідіцу, в 12 раз - французький Орадур.
1 березня, як і щороку, у пам’ять невинно убієнних в центрі Корюківки відбувся скорботний мітинг.
Учасники зібрання схилили голови й у шані за загиблими мирними жителями та земляками-героями, що полягли на сході України за час проведення антитерористичної операції.
Виступаючи перед учасниками мітингу, голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч підкреслив, що боротьба за незалежність України коштувала величезних жертв. Так, на увесь світ відомі історія оборони Батурина, героїзм захисників Крут, масштабність нацистського злочину у Корюківці.
— За час проведення АТО вже загинули 136 наших земляків, 6 із них — саме із Корюківського району. Світла пам’ять всім, хто загинув виборюючи свободу. Світла пам’ять всім загиблим мирним жителям Корюківки, яких вбили у березні 1943 року, — наголосив Валерій Куліч.
До учасників скорботного заходу також звернулись голова обласної ради Ігор Вдовенко, народний депутат України Анатолій Євлахов, перший заступник голови Корюківської міської ради Леонід Малиш, голова районної організації ветеранів України Валентина Погребна.
Звертаючись до учасників сьогоднішніх пам'ятних заходів, голова обласної ради зазначив, що Корюківська трагедія стала національним символом скорботи – пам'яттю про жителів інших населених пунктів нашої держави, спалених гітлерівськими окупантами. Ігор Вдовенко висловив велику вдячність людям, завдяки зусиллям яких Корюківка піднялася, відродилась із згарищ та руїн. Промовець також подякував історикам, дослідникам, усім небайдужим, хто так багато зробив для відтворення історичної правди про Корюківку та увічнення пам'яті жертв цієї трагедії.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.