Потенційне знаряддя злочину – нелегальна зброя
З 1 квітня в області проводиться місячник добровільної здачі зброї

Як свідчить статистика, на сьогодні в Україні налічується майже 700 тисяч власників мисливської вогнепальної зброї, які на законних підставах володіють близько 770 тисячами одиниць зброї. Звичайно, більшість її є зареєстрованою та перебуває у законному користуванні, але багато ще і таких, хто якимось чином заволодів вогнепальною зброєю і забув або просто не забажав повідомити про неї відповідні органи.
Для таких “конспіраторів” варто нагадати що стаття 263 Кримінального кодексу України “незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами” передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність. ст. 190 КУпАП гласить, що за “придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ – тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення – штраф від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї”.
Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін) згідно ч.2 ст. 263 – “штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років”.
Але законодавець передбачив і “амністію”. Частина 3 статті 263 говорить, що “Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої”
Саме в рамках такої “амністії” з 1 по 30 квітня 2012 року в області буде проходити місячник добровільної здачі зброї. Тобто всі, хто в цей час добровільно принесе і здасть в підрозділи дозвільної системи вогнепальну чи холодну зброю, будуть звільнені як від кримінальної, так і від адміністративної відповідальності.
А також не всі громадяни знають і те, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину) можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись нею.
Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну, газову, холодну та іншу зброю, а також громадян, які знайшли зброю та боєприпаси часів Другої Світової війни, просимо звернутися до працівників дозвільної системи Чернігівського міського чи районних відділів внутрішніх справ з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення.
Олег Митус, заступник начальника ВПП УМВС України в Чернігівській області, підполковник міліції
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.