Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 20:44:31

Містечко вибороло кошти на встановлення 1400 світлодіодних вуличних ліхтарів

27.02.2016   13:56

У місті Мена встановлять 1400 світлодіодних вуличних ліхтарів замість ламп розжарювання і дугових ртутних лам (ДРЛ).

Проект модернізації застарілого зовнішнього освітлення, реалізація якого вже розпочалася, розрахований на два роки і передбачає також оновлення електромереж і щитових ящиків з електроавтоматикою.

Грант на осучаснення вуличних світильників українське місто вибороло в рамках Програми східного партнерства ЄС "Демонстраційні проекти угоди мерів ЄС". Мена потрапила у список відібраних в Україні, Білорусі і Молдові міст, меріям яких вдалось довести, що реконструкція застарілої системи дозволить зменшити обсяги електроспоживання і, як наслідок, економити бюджетні кошти. Успішно впорався із завданням також Самбір(Львівська область), білоруський Полоцьк, а також молдавські Сороки, Окниця та Кантемір.

Як результат, 80% коштів (500 тисяч євро) на реалізацію проекту з модернізації вуличного освітлення у Мені виділить ЄС, а 20% (138 069 євро) – міськрада.

Встановлення світлодіодних світильників у місті розпочалося практично відразу після підписання у грудні 2015 року договору між міськрадою і генеральним підрядником. Згідно з документом, на першому етапі реалізації проекту будуть замінені кабельні лінії і 124 застарілих ліхтаря (крім установки, підрядник забезпечує можливість регулювати яскравість освітлення нових світильників - в різних місцях і в різний час доби).

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини