Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 11:40:54

На Чернігівщині розпочалась операція "Нерест"

02.04.2012   10:41

Традиційно навесні по всій Україні проводиться масштабна акція "Нерест". І Чернігівська область не виняток.

У ході проведення операції державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області посилюють заходи державного контролю за станом охорони, використання і відтворення рибних та інших водних живих ресурсів у нерестовий період.

Проведена спільна нарада представників контролюючих органів, визначені основні дії щодо організації проведення рейдових перевірок та погоджено план спільних заходів, згідно якого створені оперативні групи по боротьбі з браконьєрством будуть проводити рейдові перевірки по недопущенню незаконного лову водних живих ресурсів.

У рамках операції до перевірок залучають працівників МВС, представників центральних органів виконавчої влади, а також засобів масової інформації та громадськості.

Крім того, з метою охорони водних живих ресурсів на території Чернігівської області встановлено весняно-літню заборону на промислове та любительське рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів у підконтрольних рибогосподарських водоймах.

Визначено такі строки заборони:
- на всіх водосховищах - з 1 квітня до 9 червня включно;
- на р. Дніпро - ділянка від м. Лоїв до с. Нижні Жари Республіки Бєларусь;
- на р. Сож - від населенного пункту Яриловицький Скиток до гирла річки - з 1 квітня до 31 травня включно;
- на всіх інших річках у корінних водах - з 1 квітня до 20 травня включно;
- на новостворених водних об'єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об'єктах - з 1 квітня до 29 червня включно.

Також забороняється будь-який лов раків у період виношування ікри, личинок першої і другої линьок з 1 квітня до 10 червня включно та з 20 липня до 5 вересня включно.

У період весняно-літньої заборони дозволяється любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега на спеціально визначених місцях (перелік оприлюднений у ЗМІ).
За порушення правил рибальства передбачена як адміністративна так і кримінальна відповідальність.

Згідно ст. 85 ч.3 КУпАП за вчинення порушень передбачена відповідальність від попередження до накладення штрафу: на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 - 170 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 - 510 грн.).

Згідно ст. 85 ч.4 за грубе порушення правил рибальства тягне за собою  накладення штрафів: на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 - 680 грн.) і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 - 850 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

За грубе порушення правил рибальства протоколи про адмінправопорушення розглядаються місцевими судами.

У відповідності до проведення операції "Нерест" та встановленої весняно-літньої заборони 2012 року Держекоінспекцією у Чернігівській області буде докладено максимум зусиль для посилення контролю за охороною та збереженням водних живих ресурсів області.

Винні особи нестимуть відповідальність згідно до вимог чинного законодавства.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:53

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 листопада по 8:00 30 листопада 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року 07:45

У січні–вересні 2021р. на розвиток економіки Чернігівщини використано 4,2 млрд.грн капітальних інвестицій. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА 07:27

За ініціативи начальника Головного управління Нацполіції у Чернігівській області Володимира Нідзельського розроблений унікальний проєкт – інтерактивна карта поліцейських станцій у територіальних громадах Чернігівщини.

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо 07:22

Чому Україна стала близькою для Мейса? Чому саме цій людині з іншого континенту та культурного середовища судилося стати одним з перших, хто на високому науковому рівні розповів Україні та світові про трагедію Голодомору? Чому ми мусимо читати публіцистику Мейса знову і знову?

30 листопада - який день, свято та прикмети

30 листопада - який день, свято та прикмети 07:19

У цей день світ відзначає день свійських тварин, день слонів "Слоновін", день захисту інформації, день пам'яті жертв застосування хімічної зброї, міжнародний день "Міста за життя".