Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 8 липня, 17:04:43

Як діяти громадянам у зв'язку з перейменуванням вулиць у місті

22.02.2016   17:05Агенцiя

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди та символіки» у Чернігові змінено низку назв вулиць, найменування яких були безпосередньо пов’язані із комуністичним тоталітарним режимом, містили назви його органів влади й імена діячів, уславляли події і пам’ятні дати, пов’язані із тоталітарним культом.

Як діяти громадянам у такій ситуації, розповіла начальник УДМС України у Чернігівській області Ксенія Лук’янець.

«Відповідно до чинного законодавства,  у разі зміни назв вулиць чи населених пунктів, ніхто не мусить одразу звертатися до територіальних підрозділів міграційної служби, щоб зробити відмітку про нову адресу. Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Адже зміна назви вулиці не є зміною місця проживання".

За її словами, всі зміни в документи можна буде внести у разі потреби, або ж коли це буде зручно їхньому власникові – наприклад, одночасно з вклеюванням  у паспорт нового фото по досягненню 25-чи 45-річного віку, або ж під час зміни реєстрації місця проживання. Варто зазначити, що інформацію про всі перейменування місцева влада передає самостійно до всіх інстанцій.

"Що ж до вартості послуги, то відомості про нову адресу у зв’язку зі зміною назви вулиці, вносяться у паспорт громадянина України безкоштовно за умови пред’явлення паспорта та оформленого бланка відомостей про місце проживання із зазначенням нової адреси», - наголосила Ксенія Вікторівна.

Станом на 19 лютого у Чернігові змінені назви 117-ти вулиць, серед них назви 14-ти вулиць та провулків приведені у відповідність до українського правопису. Іншим вулицям повернуті історичні назви або присвоєні інші найменування згідно із законом про декомунізацію.

Останні новини Чернігівщини

Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42

Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.

Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08

8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.

Де робити, аби добре заробити? 15:34

Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:

Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09

В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.

Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43

Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини