Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 12 квітня, 16:36:51

Нове в оподаткуванні – 2016 на семінарі

18.02.2016   11:29

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24.12.2015 р. № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”. Про запроваджені нововведення та як вони вплинули на чинне податкове законодавство надали роз’яснення на черговому безкоштовному семінарі міські податківці.

Так, начальник відділу податку на прибуток Ольга Зубок розповіла присутнім, що у 2016 році сплата щомісячних авансових внесків вже не здійснюється, а платники , які за новими правилами повинні подавати у 2016 році декларацію з податку на прибуток за податкові (звітні) періоди -  квартал, півріччя, три квартали, рік, у податковій звітності за  три квартали 2016 року визначатимуть авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягатиме сплаті до 31.12.2016 року. Виступаюча зазначила, що з 1 січня 2016 року запроваджено поквартальне декларування податку на прибуток. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.

Про нововведення в частині застосування норм  Кодексу щодо оподаткування податком на додану вартість, у тому числі для сільськогосподарських підприємств, окремі особливості нарахування та сплати ПДВ, проведення перерахунку частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях з урахуванням змін, внесених до правил формування податкового кредиту з липня 2015 року, терміни коригування в податковій декларації з ПДВ податкових зобов’язань та податкового кредиту на підставі розрахунку коригування до податкової накладної учасники семінару дізналися з виступу  начальника відділу контролю за декларуванням ПДВ  Вікторії Соломко. Вона також акцентувала увагу  на заповненні податкової звітності з ПДВ за січень 2016 р.  за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

На змінах правил оподаткування податком на доходи фізичних осіб, розмірі податкової соціальної пільги у 2016 році, адмініструванні військового збору зупинилася  начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Алла Супрун.

«Переглянуто розмір основної ставки податку, зокрема для доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Відтепер ставка податку становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених,наданих) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Крім зазначених доходів ставка у розмірі 18% застосовується, зокрема, до іноземних, пасивних доходів, доходів від підприємницької  та незалежної професійної діяльності тощо»,-  зазначила керівник підрозділу. Користуючись нагодою Алла Супрун нагадала, що з 1 січня  2016 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян за минулий рік, яка триватиме до 1 травня. Податківець закликала платників сумлінно виконати свій конституційний обов’язок - своєчасно подати декларацію та сплатити податок. 
             
Обговорили учасники заходу і суттєві нововведення, запроваджені в поточному році  в адмініструванні акцизного податку.

Не залишилися поза увагою і зміни в обчисленні єдиного податку, рентної плати, ЄСВ, податку на майно та інших обов’язкових платежів.  Учасників семінару поінформували про роботу електронних сервісів ДФС України і адміністративні послуги, які надаються фахівцями інспекції. По закінченню заходу присутні мали можливість задати запитання працівникам податкової та отримати відповіді.

Підбиваючи підсумки семінару можна сказати, що подібні зустрічі податківців з платниками є надзвичайно важливі, адже вони дають змогу вирішити нагальні питання шляхом конструктивного діалогу та підвищити рівень обізнаності платників податків. Такі заходи будуть проводиться  міськими податківцями і  надалі.

Останні новини Чернігівщини

На кордоні з Білоруссю у сховку вантажівки виявили широкий асортимент запчастин до верстатів з обробки дерева та металу

На кордоні з Білоруссю у сховку вантажівки виявили широкий асортимент запчастин до верстатів з обробки дерева та металу 16:19

Учора в пункт пропуску «Нові Яриловичі» на виїзд з України прибув громадянин України на вантажівці «Volvo».

Чернігівець без водійський прав та з ознаками алкогольного сп’яніння скоїв ДТП

Чернігівець без водійський прав та з ознаками алкогольного сп’яніння скоїв ДТП 14:20

Вчора, близько 19-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Маліновського сталася дорожньо-транспортна пригода – легковик Daewoo Nubira зіткнувся з електроопорою та перекинувся. За вказаною адресою негайно виїхав один з екіпажів патрульної поліції.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували шість осіб та 173 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували шість осіб та 173 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 14:02

Упродовж минулого тижня з 5 по 12 квітня щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 190 чоловік особового складу та 66 одиниць спеціальної техніки.

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада 13:54

12 квітня міський голова Олександр Кодола провів оперативну нараду.

Озеленення рідного краю – запорука здорового довкілля, надійний захист від глобального потепління

Озеленення рідного краю – запорука здорового довкілля, надійний захист від глобального потепління 13:46

Всеукраїнська акція «Озеленення України: один мільйон дерев за 24 години» відбулася 10 квітня в усіх регіонах держави за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів і Книги рекордів України.