Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 31 липня, 09:26:00

На Чернігівщині без газу опинились 16 шкіл

15.02.2016   15:39Агенцiя

На початку лютого без газопостачання опинились 16 шкіл в Корюківському та Семенівському районах Чернігівщини.

Керівники цих освітянських закладів проігнорували нові вимоги законодавства, що регулює ринок газу, тому фактично довели доручені їм школи до несанкціонованого відбору газу з газорозподільної системи, що фактично вважається його крадіжкою.

Згідно з новим законодавством, що діє з 27 листопада минулого року (зокрема Кодекса газорозподільних систем і Правил постачання природного газу), за всіма споживачами закріплене право вільного вибору постачальника газу. Тому бюджетники опинилися в рівних умовах з іншими суб`єктами господарської діяльності і отримали право купувати газ у будь-якого газотрейдера. Для законного оформлення взаємовідносин з постачальниками газу бюджетні установи повинні пройти процедуру укладання відповідних договорів, домовитись про ліміти газу і здійснити передоплату. Адже якщо цього нема, то відбір газу вважається несанкціонованим.

ПАТ «Чернігівгаз» неодноразово інформувало щодо майбутніх новацій у взаємовідносинах споживачів і газорозподільної компанії. Втім, керівники деяких освітянських закладів не звернули на це належну увагу і заздалегідь не потурбувалися, щоб все зробити по закону.

Тому від початку року низка шкіл вже незаконно отримувала газ, а їх керівництво не йшло на контакт з ПАТ «Чернігівгаз», аби спільно знайти вихід із цієї ситуації – вони відмовлялися підписувати акти прийому-передачі обсягів спожитого газу. Вартість спожитого цими закладами газу за січень і початок лютого в грошовому еквіваленті склала півмільйона гривень.

Газ є державним ресурсом, і «Чернігівгаз» зобов`язаний щомісяця звітувати і перераховувати за нього гроші НАК «Нафтогаз України». «Тому постає питання: хто ж буде відповідати за цей безлад і оплачувати несанкціоновано відібраний газ? Хто повинен турбуватися, щоб школярі приходили в теплі класи - посадові особи райвно, в підпорядкуванні яких є об`єкти соціального призначення, чи газовики, обов`язком яких є безперебійний розподіл газу?» - сказав перший заступник голови правління «Чернігівгазу» Сергій Савченко.

Наскільки відомо, 8 із 16-ти шкіл мають твердопаливні котли, решта – пристосовані для використання лише на газу. Газовики сподіваються, що найближчим часом освітяни знайдуть шляхи вирішення проблеми і газ буде підключено.

«Чернігівгаз» наголошує, що відключення шкіл відбувалося з дотриманням усіх вимог діючого законодавства і попереджає недобросовісних клієнтів щодо відповідальності за наслідки порушень. Так, у разі перешкоджання працівникам «Чернігівгазу» провести відключення газу, або невиконання письмової вимоги самостійно припинити газоспоживання, до споживача застосовуватимуться штрафні санкції із подвійним коефіцієнтом.

Наразі в області є й інші установи та підприємства, які не оформили використання природного газу в законодавчо затвердженому порядку. Для недопущення несанкціоновано-відібраного обсягу газу, що фактично призводить газову компанію до непередбачуваних збитків, «Чернігівгаз» буде здійснювати припинення подачі газу таким споживачам.

Останні новини Чернігівщини

В Україні продовжується щеплення від COVID-19 американською вакциною Moderna

В Україні продовжується щеплення від COVID-19 американською вакциною Moderna 09:00

В Україні продовжується щеплення від COVID-19 американською вакциною Moderna, 2 млн доз якої ми отримали від уряду США в межах глобальної ініціативи COVAX

31 липня відзначається День безпородної собаки

31 липня відзначається День безпородної собаки 08:30

Вважається, що безпородні собаки мають краще, ніж у породистих собак, здоров'я. Ці липневі заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Чернігівський район: рятувальники витягли собаку, яка впала у закинутий колодязь

Чернігівський район: рятувальники витягли собаку, яка впала у закинутий колодязь 20:19

29 липня о 16:37 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що неподалік с. Количівка Іванівської територіальної громади Чернігівського району до недіючого каналізаційного колодязя, глибиною близько 3-х метрів, потрапила собака.

Тренінговий центр поліції Чернігівщини навчає колег з усієї країни за канадською системою

Тренінговий центр поліції Чернігівщини навчає колег з усієї країни за канадською системою 20:17

Тренінговий центр поліції Чернігівщини провів чергові навчальні збори для інструкторів з особистої безпеки та фахівців у галузі тактичної підготовки з 18 областей України.