На Чернігівщині без газу опинились 16 шкіл
На початку лютого без газопостачання опинились 16 шкіл в Корюківському та Семенівському районах Чернігівщини.

Керівники цих освітянських закладів проігнорували нові вимоги законодавства, що регулює ринок газу, тому фактично довели доручені їм школи до несанкціонованого відбору газу з газорозподільної системи, що фактично вважається його крадіжкою.
Згідно з новим законодавством, що діє з 27 листопада минулого року (зокрема Кодекса газорозподільних систем і Правил постачання природного газу), за всіма споживачами закріплене право вільного вибору постачальника газу. Тому бюджетники опинилися в рівних умовах з іншими суб`єктами господарської діяльності і отримали право купувати газ у будь-якого газотрейдера. Для законного оформлення взаємовідносин з постачальниками газу бюджетні установи повинні пройти процедуру укладання відповідних договорів, домовитись про ліміти газу і здійснити передоплату. Адже якщо цього нема, то відбір газу вважається несанкціонованим.
ПАТ «Чернігівгаз» неодноразово інформувало щодо майбутніх новацій у взаємовідносинах споживачів і газорозподільної компанії. Втім, керівники деяких освітянських закладів не звернули на це належну увагу і заздалегідь не потурбувалися, щоб все зробити по закону.
Тому від початку року низка шкіл вже незаконно отримувала газ, а їх керівництво не йшло на контакт з ПАТ «Чернігівгаз», аби спільно знайти вихід із цієї ситуації – вони відмовлялися підписувати акти прийому-передачі обсягів спожитого газу. Вартість спожитого цими закладами газу за січень і початок лютого в грошовому еквіваленті склала півмільйона гривень.
Газ є державним ресурсом, і «Чернігівгаз» зобов`язаний щомісяця звітувати і перераховувати за нього гроші НАК «Нафтогаз України». «Тому постає питання: хто ж буде відповідати за цей безлад і оплачувати несанкціоновано відібраний газ? Хто повинен турбуватися, щоб школярі приходили в теплі класи - посадові особи райвно, в підпорядкуванні яких є об`єкти соціального призначення, чи газовики, обов`язком яких є безперебійний розподіл газу?» - сказав перший заступник голови правління «Чернігівгазу» Сергій Савченко.
Наскільки відомо, 8 із 16-ти шкіл мають твердопаливні котли, решта – пристосовані для використання лише на газу. Газовики сподіваються, що найближчим часом освітяни знайдуть шляхи вирішення проблеми і газ буде підключено.
«Чернігівгаз» наголошує, що відключення шкіл відбувалося з дотриманням усіх вимог діючого законодавства і попереджає недобросовісних клієнтів щодо відповідальності за наслідки порушень. Так, у разі перешкоджання працівникам «Чернігівгазу» провести відключення газу, або невиконання письмової вимоги самостійно припинити газоспоживання, до споживача застосовуватимуться штрафні санкції із подвійним коефіцієнтом.
Наразі в області є й інші установи та підприємства, які не оформили використання природного газу в законодавчо затвердженому порядку. Для недопущення несанкціоновано-відібраного обсягу газу, що фактично призводить газову компанію до непередбачуваних збитків, «Чернігівгаз» буде здійснювати припинення подачі газу таким споживачам.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.