Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 14 липня, 10:11:28

Чернігівці вже здають батарейки, а хто їх утилізуватиме?

15.02.2016   13:07Агенцiя

6 тон відпрацьованих батарейок за рік принесуть жителі міста до неофіційних пунктів прийому. Це найскромніші прогнози Еко Міста за результатами інформаційної компанії зі збору батарейок.

Під неофіційними пунктами прийому розуміють бокси Еко Міста, розміщені в школах та внз (40 шт.). А також пункт прийому в магазині «Адреналін» та на інших підприємствах, створені їх власниками або робочими колективами.
 
210 000 грн. знадобиться міській раді тільки на відпрацьовані елементи живлення, якщо утилізувати батарейки тим способом, яким це робили минулі роки. А саме, платити підприємству з бюджету по 35 грн. за кожний кілограм. На разі в міській раді планують закласти в бюджет 40 000 грн. на рік на програму з утилізації усіх шкідливих побутових відходів, зібраних від населення.
Рішення шукали і частково знайшли під час круглого столу Еко Міста  «Шляхи вирішення проблеми з утилізації відпрацьованих батарейок побутового походження в м. Чернігів», який відбувся 12 лютого в конференц-залі готелю «Україна».

«Ми пропонуємо місту не витрачати кошти на утилізацію. А відправляти відпрацьовані елементи живлення на пряму на завод «Аргентум» у Львів. Це єдине підприємство в Україні, яке займається безпосередньо їх переробкою», - озвучила концепцію поводження з батарейками Тетяна Пекур, активіст Еко Міста та керівник проекту зі збору батарейок в Чернігові. «Від населення «Аргентум» приймає батарейки безкоштовно. Таким чином, місто платитиме лише за транспортування, а це на значно дешевше».
«Ми вже почали переговори з заводом. А також готові продовжувати інформаційну компанію зі збору батарейок», - продовжив думку Сергій Безбородько, голова «Еко Міста».

Проте, навіть за таких умов 40 000 грн., які пропонують виділяти з бюджету, все одно не достатньо. Необхідно збільшити бюджет удвічі. Ці кошти є. Адже на програму з поліпшення екології виділено 15 000 000 грн.

Також представники Еко Міста турбуються, щоб міська влада визнала так звані «неофіційні пункти прийому» і приймала батарейки, зібрані в них. Поки що підприємці відправляють батарейки на утилізацію за власні кошти. А у волонтерів Еко Міста коштів взагалі немає. Під час круглого столу намітили кроки і до вирішення цього питання. Проте це потребує продовження переговорів та спільне напрацювання механізмів.

Присутні на засіданні представники міської влади, а саме радник мера Віктор Пригара та завідувач сектору екології ЖКГ Наталія Новак, підтримали ініціативу Еко Міста.  Спільно з представниками громади та бізнесу вони шукали найефективніші рішення в рамках існуючого законодавства.

Результатом спільної роботи стала Резолюція, яка містить конкретні пропозиції з рішення питання про збір та утилізацію батарейок в Чернігові. Ці рішення будуть запропоновані представниками Еко Міста до «Програми поліпшення екологічного стану міста Чернігів на 2016-2017 роки» 16 лютого на робочій групі з її формування в ЧМР. Інформуємо, що представники Еко Міста увійшли в дану робочу групу в Чернігівській міській раді.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: випускний 2020 заплановано на кінець липня

Ніжин: випускний 2020 заплановано на кінець липня 09:26

13 липня під час оперативної наради міський голова Анатолій Лінник перевірив стан підготовки доручення щодо проведення випускного на центральній площі міста.

Місця для пересувної торгівлі кавою та вуличною їжею в Чернігові розподіли на відкритому аукціоні

Місця для пересувної торгівлі кавою та вуличною їжею в Чернігові розподіли на відкритому аукціоні 09:13

13 липня в Чернігівській міській раді відбувся Конкурс щодо надання права на укладення договорів про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою по розміщенню тимчасових об’єктів для здійснення дрібнороздрібної пересувної торгівлі кавою, іншими напоями, продуктами швидкого харчування, солодкою ватою, морозивом.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:51

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 13 липня до 8:00 14 липня 2020 року.

Як виконується рішення обласної ради

Як виконується рішення обласної ради "Про обласну Програму підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки" 08:49

Оголошено про проведення конкурсу рукописів місцевих авторів 2020 року. Таке рішення прийняла комісія з питань підтримки місцевого книговидання, що діє при обласній державній адміністрації.