Щодо захворюваності на ГРВІ
Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.
За 52 тиждень 2015 року в області захворіло на грип та ГРВІ 4621 особа, з них 3030 дітей. Рівень захворюваності нижче епідпорогу на 46,8%.
Найвищу захворюваність на грип та ГРВІ зареєстровано у Корюківському районі - 67,2, а найнижчу у Ріпкинському районі - 6,3 на 10 тисяч населення. Показники захворюваності не перевищують епідемічні пороги в жодному районі та місті області.
По м. Чернігову, який є опорною базою Центру грипу та ГРВІ ДЗ «УЦКМЗ МОЗУ», захворіло 1531 особа, з них дітей - 1004(65,6%), показник захворюваності був нижчим за епідемічний поріг на 57,2%.Зареєстровано 1 випадок грипу.
На 52-ому тижні поточного року дослідженно біологічний матеріал від 2-ох хворих на ГРВІ з негативним результатом.
З початку епідсезону по області проти грипу щеплено 134 особи (0,02% всього населення), в т.ч. 27 дітей.
Держсанепідслужба наголошує, що особливо необхідною імунопрофілактика проти грипу є для осіб із груп ризику. Згідно з рекомендаціями ВООЗ належний рівень охоплення щепленнями проти грипу повинен бути не меншим 75 % серед груп медичного та професійного ризику. Це медичні працівники, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, трудові колективи підприємств, установ, організацій, особи з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, особи віком за 60 років.
В аптечних закладах області наявна вакцина: ВАКСІГРИП СПЛІТ-ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ ІНАКТИВОВАНА РІДКА, виробництва Санофі Пастер С.А., Франція, яка зареєстрована та внесена до Державного реєстру лікарських засобів України і її штамовий склад відповідає рекомендаціям ВООЗ на поточний епідемічний сезон.
Держсанепідслужбою Чернігівської області проводяться заходи згідно «Комплексного плану протиепідемічних заходів по профілактиці грипу та гострих респіраторних захворювань по Чернігівській області на 2015-2016рр.», яким визначено завдання для передепідемічного та епідемічного періодів. З початку передепідемічного періоду проаналізовано готовність лікувальних закладів та держсанепідслужби до епідемічної захворюваності на грип та ГРВІ, визначено контингенти, що підлягають щепленням. Здійснюється щотижневий моніторинг за кількістю захворілих на грип, ГРВІ в районах і містах області.
Ситуація знаходиться на контролі Головного управління Держсанепідслужби України у Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.
Діють компенсації за працевлаштування 10:07
У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн
На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56
Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55
На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.