Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 18 вересня, 10:48:39

Утеплити будинок за 5% від загальної вартості?

28.12.2015   14:03

Як це зробити знають в Чернігівській області

Об’єднання співвласників житла поступово стає одним з найефективніших механізмів реалізації енергозбереження, враховуючи можливості, які є в ОСББ. Так, на Чернігівщині ОСББ спромоглося утеплити будинок і при цьому сплатитилише 5% від вартості матеріалів та робіт.

Абиінші теж могли перейняти позитивний досвід, Громадянська мережа ОПОРА дізналась у заступника голови цього об’єднання, яким чином вони реалізовували проект.

Сьогодні в Прилуках (Чернігівська область) діє 40 ОСББ, при цьому в 2016 році очікуєтьсястворення ще 20 ОСББ, відповідно до плану розвитку міста. Про це повідомив заступник міського голови міста Прилуки – Іванов Дмитро.

Одним з найперших ОСББ в місті стало «Діамант 19», створене ще 1998 року. 140 чоловік із 70 квартир будинку по вулиці Вокзальна, 19є членами об’єднання. Як розповів нам їхній представник, за час свого існування силами ОСББ замінили труби та перекрили покрівлю, встановили дитячий майданчик та огорожу біля під’їзду.

Більше 6 років тому це ОСББ за власні кошти встановило прилад обліку тепла, після чого прослідкували значну економію. За словами заступника міського голови, економія за тепло після встановлення лічильника складає близько 30%.

Утеплення багатоквартирного будинку та отримання допомогимайже у 95% стало можливим після початку співпраці ОСББ з Проектом ЕС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Зазначений проект передбачає фінансову допомогу на термомодернізацію та будь-які заходи з енергоефективності для ОСББ в містах з чисельністю жителів до 150 тисяч.

Для співпраці ОСББ повинні написати і подати на конкурс проектну пропозицію, після затвердження якої розпочинається безпосередня робота. Умови Проекту ЕС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»передбачають фінансову участь трьох сторін: 50% сплачує ЄС/ПРООН, тобто сам проект, 45% надається з місцевого бюджету і не менше 5% має сплатити ОСББ.

«Загальна вартість всього проекту з утеплення фасаду – 824,631 тис.грн, щодо внесків сторін, то ЕС/ПРООН надали 285,500 тис. грн, Прилуцька міська рада – 371,084 тис. грн. Так, ОСББ за умовами мікропроекту має сплатити не менше 5% вартості, а саме 167,291 тис. грн", – пояснювала фінансову складову заступник голови ОСББ «Діамант 19» Галина Підгорна.

Без участі в наведеному проекті, стверджує представник ОСББ, підготовка і безпосереднє утеплення будинку тривало б орієнтовно 40 років. Термомодернізація для об’єднання – це можливість покращити умови проживання і зменшити фінансове навантаження на жителів, враховуючи теперішні розміри тарифів.

Роботи з утепленнябудинку досі тривають, їм заважають погодні умови. Проте мешканці планують весною 2016 року завершити утеплення та фарбування фасадів.

Безліч проблем ще не вирішено і в цьому будинку. Саме тому в майбутньому співвласники хочуть замінити вікна в під’їзді на енергозберігаючі.

Для того, щоб дізнатися більше про можливості,які існують для ОСББ, пропонуємо відвідати сайтПроекту «Муніципальна енергетична реформав Україні», що сприяє зниженню витрат на енергоносії.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відкриють маловідомі пам’ятки

У Чернігові відкриють маловідомі пам’ятки 10:20

Чернігів мав Магдебурзьке право, отже, за всіма ознаками його треба відносити до списку європейських міст.

У Новгород-Сіверському відзначили День міста і вшанували захисників краю в роки Другої світової війни

У Новгород-Сіверському відзначили День міста і вшанували захисників краю в роки Другої світової війни 10:15

16 вересня перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш взяла участь у заходах з нагоди 78-ї річниці визволення Новгород-Сіверського від нацистських загарбників та святкування Дня міста.

На профорієнтаційну екскурсію до поліції Чернігівщини завітали старшокласники

На профорієнтаційну екскурсію до поліції Чернігівщини завітали старшокласники 10:00

У рамках проєкту «Моя майбутня професія — поліцейський» у ГУНП та Тренінговому центрі поліції Чернігівської області побували десятикласники чернігівської школи №33.

СБУ провела масштабні навчання з нейтралізації ворожих диверсійних груп поблизу північного кордону з РФ

СБУ провела масштабні навчання з нейтралізації ворожих диверсійних груп поблизу північного кордону з РФ 09:50

СБУ провела масштабні тактико-спеціальні навчання у Чернігівській та Сумській областях. У заходах було задіяно понад 1,5 тис. осіб і більше 100 одиниць техніки, в тому числі безпілотні літальні апарати.

Рибпатруль Чернігівщини за тиждень викрив 19 порушень правил рибальства

Рибпатруль Чернігівщини за тиждень викрив 19 порушень правил рибальства 09:30

З 9 по 16 вересня 2021 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 19 порушень Правил рибальства.