Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 20:53:37

На діагностику дитячого туберкульозу Чернігів виділив лише 20 тисяч гривень

21.12.2015   14:04Агенцiя

Протягом звітного періоду поточного року у рамках виконання заходів Програми протидії захворювання на туберкульоз у місті Чернігові на придбання туберкуліну з міського бюджету виділено лише 20 тисяч гривень.

Про це у відповідь на запит Чернігівської обласної громадської організації "Центр політичних студій та аналітики" повідомили в Управлінні охорони здоров'я Чернігівської міської ради.

Так, на 2015 рік Програмою було передбачено виділення 715 000 грн. з яких планувалось витратити на придбання флюроплівки 120 000 грн. (у т.ч. 60 000 грн. з міського бюджету), та  на придбання туберкуліну - 550 000 грн. (у т.ч. 250 000 грн. з міського бюджету).

Втім, протягом звітного періоду поточного року було виділено за Програмою лише 20 тисяч гривень на придбання туберкуліну з міського бюджету, а з фонду закладів охорони здоров'я Чернігівської міської ради на придбання флюроплівки витрачено 231,7 грн.

Обов'язкова туберкулінодіагностика проводиться дітям віком від 4 до 14 років(включно), а також дітям, які перебувають у контакті з хворими на туберкульоз. Через відсутність фінансування, питання проведення туберкулінодіагностики дітям  вирішувалось, в основному, за кошти батьків.

Протягом 11 місяців 2015 року було обстежено 16710 дітей віком до 14 років (план 27 258), що складає 61,3%.

У той же час, на території Чернігівської області, за даними «Українського центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», захворюваність дітей віком до 14 років включно, на активний туберкульоз за 9 місяців 2015 року в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року зросло у 2,6 разів.

Проектом міського бюджету Чернігова на 2016 рік передбачається закупівля туберкуліну на загальну суму 603 376 грн. Питання, чи будуть виділені ці кошти,  залишається відкритим.


Довідка:

Туберкулін — діагностичний препарат, що застосовується для виявлення алергічної реакції в осіб, інфікованих туберкульозними бактеріями.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини