Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 лютого, 18:55:21

Одна з найстарших людей на планеті живе на Чернігівщині. ВІДЕО

19.12.2015   09:44Агенцiя

Це Христина Нагорна, жителька села Жадове Семенівського району. Якщо вірити паспортним даним, їй 115 років. Знімальній групі вдалося поспілкуватися з довгожителькою.

Христина Аврамівна Нагорна все життя мешкає в селі Жадове Семенівського району. Життя її було не просте: мати померла рано, тому росла вона з мачухою; з першим чоловіком розвелася і сама ростила доньку. Другий чоловік загинув на Великій Вітчизняній війні. Один онук похилого віку живе в Москві, є кілька правнуків. Весь зрілий вік працювала в колгоспі.

До речі, замолоду їй ще довелося попрацювати на поміщиків; пам’ятає, як утворювалися колгоспи — тоді частина селян у Жадові повстала проти насильницької колективізації. Ці події вона теж називає «війною».

Пам’ятає і справжню війну – Велику Вітчизняну, а також голодомори, яких пережила кілька. І при всіх труднощах Христина Нагорна за офіційними документами прожила 115 років. Щоправда, церковнопарафіяльної книги з записом дати її народження не збереглося, і в паспорт внесли дані з її слів. Але всі довгожителі підтверджували її вік, тому, навіть якщо є похибка, то вона невелика. Так кажуть і працівники сільради, і соціальний працівник, котрий її доглядає.

Вік приблизно підтверджується і за тими розрахунками, що її донька померла близько 13-ти років тому у віці 75 років. Отже в будь-якому випадку Христині Нагорній не менше ста десяти років. Вона каже, що сама не знає, у чому таємниця довгого життя. Довгожителька розповідає, що час від часу хворіє, інколи не хочеться їсти. І тим не менше тримається, хоча ноги болять з 60-ти років. Близько двох років тому дуже послабшав зір. А от слух гарний і співрозмовниця вона чудова.

Алла Сем’янова, яка її доглядає, каже, що підопічна дотримується постів і взагалі все життя вела розмірений спосіб життя. Має репутацію людини з певними знахарськими здібностями; досі «відшіптує» хвороби.

З розмови виходить, що Христина Нагорна пов’язує довгожительство насамперед з тим, як людина поводиться і спілкується з іншими. На прохання дати якісь поради глядачам вона наголосила, що треба людей шанувати – як вона висловилася, «учитувать».

Абсолютно точно вік нашої співрозмовниці вже, напевно, не вдасться встановити. Але є висока ймовірність того, що вона – одна з найстарших людей у світі.

СІВЕР-ЦЕНТР

Останні новини Чернігівщини

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині 17:18

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинаємежу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції.

"Реквієм Небесній Сотні". У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов вечір патріотичної поезії 16:57

Пам’ять Героїв Небесної Сотні у бібліотеці ім. М. Коцюбинського вшанували читанням віршів патріотичної тематики.

Системні перевірки заправок в області тривають

Системні перевірки заправок в області тривають 13:53

Чергове засідання робочої групи з ліквідації нелегального обігу нафтопродуктами провів сьогодні заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Про роботу КП

Про роботу КП "Чернігівводоканал" у 2019 році 13:47

Комунальному підприємству «Чернігівводоканал» у 2019 році завдяки збалансуванню обсягів подачі та реалізації води вдалося утримати її втрати на досить низькому рівні - 13,3%. Для порівняння: нормативно дозволений рівень втрат для врахування у водних балансах на сьогоднішній день для ліцензіатів НКРЕКП становить 30%. Про це повідомив начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на розширеній нараді 18 лютого.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах 13:30

Представники Бобровицького районного управління Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу з реалізаторами харчових продуктів, зокрема молочної продукції, стосовно недопущення до обігу фальсифікату.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини