Чернігів стане першим містом в Україні, де розпочнуть комплексну боротьбу з каштановою міллю
Чернігів стане першим містом в Україні, де проведуть комплексну планову боротьбу проти каштановї молі.
Власне підготовка до рятування кінського каштану в обласному центрі розпочалась ще восени минулого року. По-перше, проведена інвентаризація зелених насаджень, які контролюють “зеленбудівці”. По-друге, комунальники утилізували опале листя, на якому оселились лялечки шкідника. Далі - справа науки та нових технологій. Каштанова міль охопила вже фактично всю Європу, розповідають фахівці. Швидкість її просування - 100кілометрів на рік.
З українських міст найбільше потерпає Київ, розповідає Володимир Червоний. Але спробувати винищити шкідника вирішили спочатку в Чернігові. У нас в місті більше 3-ох тисяч каштанів. Тільки на Валу їх півтисячі. Технології, якими боротимуться з міллю – це мікс відомих старих методів і абсолютно нових розробок.
Але головне - здоров’ю чернігівців боротьба з каштановою міллю не загрожує, запевняють фахівці. План боротьби з міллю будуть погоджувати ще з управлінням ЖКГ, бо воно є основним замовником робіт.
Скільки знадобиться коштів, фахівці ще тільки почали рахувати. Кажуть, одне дерево обійдеться в середньому у 200-250 гривень. Це не враховуючи інших супутніх робіт, які теж вимагають фінансування. Але в `Зеленбуді` пообіцяли , процес фінансування та витрат зробити максимально прозорим.
Останні новини Чернігівщини
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.
Катерина Богатирьова здобула бронзу на Austria Open 2026 з тхеквондо 11:49
Нещодавно у австрійському місті Інсбрук відбулись міжнародні рейтингові змагання з олімпійського тхеквондо Austria Open 2026(G1) у яких взяли участь понад 1600 спортсменів з 35 країн світу.
Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність 11:45
Служба безпеки України активно протидіє спробам рф завербувати українців для незаконної реєстрації систем Starlink.
Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин 11:43
У рамках масштабної Всеукраїнської спецоперації Нацполіції «Рубікон» поліцейські припинили діяльність двох каналів збуту наркотиків та психотропів на Чернігівщині. Наркоділків затримано у процесуальному порядку. Поліція вилучила розфасовані партії наркотиків та психотропних речовин.
У профтесі в Куликівці відремонтували укриття та перейшли на очне навчання 11:41
У Куликівському професійному аграрному ліцеї провели офіційне відкриття оновленого сховища. Проєкт реалізували спільними зусиллями Латвії, Бельгії, Шотландії і Канади під керівництвом ГО «Всеукраїнська ліга українських жінок».